Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про нас

17 червня, 2004 - 00:00

«Після падіння Берлінської стіни американські консерватори відсвяткували поразку комунізму. Впевнені в перемозі, вони повернули свою «зброю» у бік Іраку, Білла Клінтона та зростаючої загрози Китаю. Серед консерваторів переважає переконання в тому, що розпад Радянського Союзу привів до загибелі марксистсько-ленінської ідеології в усій Східній Європі. Таке переконання є помилковим. Комунізм, можливо, і мертвий, але комуністичний спосіб мислення продовжує жити. Переобрання президента Володимира Путіна свідчить про посилення авторитаризму в Росії. Колишній шеф КДБ шукає шляхів відновлення Великоруської Імперії, яка включала б у себе колишні радянські республіки. Водночас в Україні, Болгарії та Сербії нові комуністи намагаються підірвати зусилля своїх держав вступити до НАТО та стати повноправними членами Заходу. В усіх цих країнах стара «червона гвардія» продовжує робити спроби щодо впливу на пресу, армію та політичний клас. Як наслідок колишній комуністичний блок був повільно розділений на два табори: на тих, хто поділяє моральні цінності Заходу, і тих, хто не поділяє».

«The Washington Times», США, 15 червня

«Судячи з усього, справи в російській політиці настільки кепські для всіх (за винятком усім відомої першої особи), що вслід за втечею капіталу з Росії почалася втеча політтехнологів. Наприкінці минулого тижня відомий у Росії політтехнолог, президент московського Інституту національної стратегії Станіслав Белковський провів прес-конференцію, на якій фактично заявив про намір працювати в Україні... У Києві очікують на приїзд команд російських політтехнологів, які, за припущеннями українських політиків, здатні внести в передвиборну кампанію багато несподіваних поворотів... Російські фахівці вже прямо кажуть про те, що в Росії віднедавна в ролі політтехнологів виступають прокуратура й податкова поліція».

«Независимая газета», Росія, 16 червня

«Київ вимагає від ЄС чіткої перспективи. «Іншого шляху немає: треба продовжувати працювати з українцями», — каже посол Мартін Сайдік, який курирує у Міністерстві закордонних справ у Відні питання відносин з ЄС. Його заклик звернений до всіх, хто має намір після останнього етапу розширення ніби опустити на східному кордоні ЄС шлагбаум. Сайдік — один зі співавторів спільної австрійсько-угорської ініціативи, спрямованої на те, щоб допомогти Україні у зближенні з ЄС. Згідно з цією ініціативою, триетапний план (отримання статусу країни з ринковою економікою, вступ до Світової організації торгівлі, перехід на умови угоди про вільну торгівлю), отримав, тим часом, своє місце також у плані дій ЄС стосовно України. Посол Сайдік наголошує: «Ми, звісно, не кажемо в нашій ініціативі про вступ України до ЄС. Але це не означає, що перспективи для вступу не існує».

Die Presse, Австрія, 7 червня
Газета: 
Рубрика: