«Офіційною метою приїзду Путіна до Києва названо закриття Року Росії в Україні. Щоправда, проблем у двосторонніх відносинах залишилося багато. Минулого року так і не було вирішено питання про створення зони вільної торгівлі, не просунулося співробітництво над проектом газотранспортного консорціуму. Навіть спільне створення літака Ан-70 залишається під питанням. Проте розбіжності, судячи з усього, залишилися в минулому. Так, за кілька днів до візиту Путіна до Києва російський уряд прийняв рішення схвалити і подати главі держави для подання на ратифікацію до Держдуми угоду про формування Єдиного економічного простору (ЄЕП). Прем’єр-міністр Михайло Касьянов висловив упевненість, що вже навесні цей документ ратифікують усі члени «четвірки». І судячи з того, що український уряд переніс вступ до СОТ (котрий раніше подавали як такий, що суперечить ідеї співробітництва в рамках ЄЕП) з 2004 року на 2010-й, Україна вже готова рухатися в одному напрямку і з однією швидкістю з Росією. Тому українські економісти переконані, що одним із підсумків візиту Путіна стане рішення про активнішу участь Росії в українській приватизації».
«350-річчя Переяславської ради святкували в Києві тільки російські депутати й українські музейники. Представник Держдуми РФ Сергій Бабурін особисто брав участь у мітингу українських лівих, що відбувся напередодні річниці, 17 січня. Бабурін заявив, що «тільки союз Росії, України та Білоруської Республіки може стати основою миру між Сходом і Заходом»... На річницю Ради Києву оголосили, що українсько-російський газовий консорціум почне працювати через два тижні. Це викликало невдоволення правих. Представник Народного руху Геннадій Удовенко заявив, що Україна не повинна відзначати 350-річчя Ради, яка «призвела нас до руїни». Відповідно до цих побажань, урочистості в заповіднику та музеях Переяслава-Хмельницького були дуже скромними, їм явно бракувало помпезності й напливу туристів. Пишних святкувань не було й у Криму, який Верховна Рада СРСР подарувала Україні до 300-річного ювілею Ради».
«Перемога союзників Путіна на виборах до Думи в грудні, в якій партії, що проповідували прозахідну політику, зазнали поразки, посилила побоювання поляків, чехів, угорців, прибалтів та інших. Вони вважають, що свідомо або через некомпетентність Росія дестабілізуватиме «близьке зарубіжжя» — хитких сусідів і колишні радянські республіки, що примикають до неї із заходу та півдня. Уряди, які не справляються з обов’язками, або хаотичні умови в Україні, Білорусі, Молдові чи Грузії можуть, як побоюються громадяни Центральної Європи, спровокувати російську інтервенцію або навіть окупацію й нове поглинання».
«Віце-прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з послом Ірану в Києві Баманом Тагеріаном Мобараке привітав розширення двосторонніх відносин у різних сферах. Він також висловив готовність усунути будь-які перешкоди, які можуть виникнути на шляху розбудови співробітництва. Посол подякував українському народу та урядові за їхню допомогу постраждалим унаслідок землетрусу в Бамі. Він також заявив про готовність влаштувати теплий візит Президентові України до Ірану».