Президент України Віктор Ющенко прийняв відставку держсекретаря Олександра Зінченка. Ця новина справила в українському суспільстві ефект бомби, що розірвалася. Раніше кілька вищих чиновників, в тому числі міністр юстиції та віце-прем’єр, публічно заявляли про бажання піти, але відставка Зінченка стала першою, яку глава держави прийняв. У Києві заговорили про те, що ця відставка змінить контекст політичних подій в Україні. Висловлюються навіть думки про те, що відставка Зінченка означає перемогу контрреволюції. Українські експерти вже навперейми обговорюють політичне майбутнє держсекретаря: перший номер у списку якоїсь партії на майбутніх парламентських виборах, начштабу Блоку Юлії Тимошенко, посол України в Росії…
Сьогодні очевидно, що в Україні йде боротьба могутніх кланів всередині «помаранчевого» блоку. У будь-якому випадку, не можна більше сумніватися в тому, що помаранчева команда вступила в стан гострої політичної кризи, пов’язаної з боротьбою за владу між прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та оточенням Президента. Віктор Ющенко став переможцем помаранчевої революції, але сьогодні, мабуть, він не в змозі повністю контролювати своє політичне оточення. У Києві проходять відразу дві війни на знищення: перша — за лідерство в безпосередньому оточенні Президента Ющенка, друга — за посаду прем’єр-міністра, якого, починаючи з 2006 року, обиратиме парламент. Сам Ющенко взяв на себе завдання стратегічного характеру, знявши з себе відповідальність за поточне управління кра їною. Це останнє завдання він доручив своїм співробітникам. Однак при цьому він не визначив, хто з них буде його «правою рукою». І саме за це зараз іде боротьба на Банківській.
Віктор Ющенко, Президент України, отримав найболючіший удар з того часу, як він посів місце в президентському кабінеті, коли його державний секретар подав у відставку, що стало черговою ознакою суперечок серед лідерів помаранчевої революції. Зінченко, який розробив президентську кампанію для Ющенка, а також ті протести, які привели Ющенка до президентства, подав клопотання про відставку в досить небагатослівній заяві з двох абзаців без пояснення причини відставки. Скандальна відставка пана Зінченка може надати вагомості заявам критиків, які вказують на неможливість пана Ющенка провести обіцяні реформи саме внаслідок внутрішніх суперечок у його оточенні. Багато реформ, які обіцяв Президент Ющенко, наскочили на мілину через розбрат між президентською адміністрацією та адміністрацією прем’єра Тимошенко.