«Очевидно, новий український парламент буде правим і антиросійським. Вже зрозуміло, що більшість у колишній комуністичній Раді отримають націоналісти. Якщо на минулих виборах третина українських партій виступала за зближення з Москвою й активну участь у СНД, то зараз на цьому наполягають ліві — аутсайдери нинішніх перегонів. Вибори уперше розколюють Україну на три частини — Крим, Схід і Захід. Російський вплив збережеться лише в одному, східному, регіоні. Захід опиняється «під наглядом» США, Крим — Туреччини. «Московський» чинник, що раніше визначав український вибір, тепер виявився недієвим. Небезпеку ренесансу ультраправих першою помітила російська Держдума, але у Києві їй дали гнівну відповідь: «Не втручайтеся у наші внутрішні справи». На відміну від минулих українських виборів на нинішніх погоду робить не лівий проросійський Донбас, а антиросійська «западенщина». 31 березня Україна перейде не тільки на літній, але й на новий політичний час. Нова Рада почне віддаляти Україну від Росії, намагаючись забути, що енергетично Київ як і раніше залежить від Москви».
«Президент Леонід Кучма всі звинувачення у поставках української зброї до Іраку відкидає, називаючи їх «собачей чушью». Проте «Файненшл Таймс» зазначає, що один з колишніх інспекторів ООН із озброєння в інтерв’ю Радіо «Свобода» відзначив, що в Іраку було знайдено свідчення того, що Росія, Білорусія та Україна продавали зброю цій країні. Україна, так само, як і Білорусія, заперечує поставки зброї на Балкани, до Ліберії, Анголи, Сьєрра-Леоне, Афганістану та Іраку. Комітет з політики військово-технічної співпраці та експортного контролю при президентові України заявляє, що неодноразові перевірки, проведені Службою безпеки України, Державною службою експортного контролю, Міністерством оборони, а також спеціальними групами експертів Ради Безпеки ООН, «підтвердили бездоказовість цих заяв». У заяві також особливо підкреслюється, що Україна «з першого дня своєї незалежності чітко дотримується всіх рішень Ради Безпеки ООН» щодо ембарго на поставки зброї до Іраку».
«Незалежна організація в Україні, яка здійснює моніторинг нинішніх парламентських виборів, поскаржилася на значну кількість порушень у ході передвиборної кампанії. Комітет виборців повідомив, що на активістів партій здійснювалися напади, студентів та працівників змушували агітувати за певних кандидатів, а людей, які поширювали листівки за опозицію, арештовували. Повідомлялося також, що третина виборчих дільниць не облаштовані належним чином, а близько 4% у списках виборців — покійники. Соцопитування свідчать, що 40% українців не вірять у чесність виборів. Голосування стане ключовим випробуванням популярності президента Леоніда Кучми. Протягом його керівництва домінуючих рис отримала стагнація економіки, а його репутація була затьмарена звинуваченнями нібито про його причетність до вбивства опозиційного журналіста».
«На цьому тижні республіканець Боб Шейффер знаходиться в Україні у складі делегації, яка приїхала спостерігати за парламентськими виборами. Але за бажання Шейффера, він може зіграти помітнішу роль у цій східно-європейській країні як посол США. Минулого тижня Шейффер підтвердив, що обговорив з представниками Білого дому таку можливість. «В адміністрації мені дали про це зрозуміти, — сказав Шейффер. — Я не сказав би, що ми домовилися про щось суттєве. Мені не пропонували самої посади». Відповідаючи на запитання, чи погодився б він на таку пропозицію, Шейффер сказав: «Це інтригуюча ідея». Шейффер — співголова Конгресу українських зборів, до якого входить 49 осіб. Шейффер уже шість разів бував в Україні».