«З увагою ставлячись до можливих ускладнень, що можуть бути спричинені «проблемою 2000-го року» французьким громадянам, що перебувають за кордоном постійно або проїздом, міністерство закордонних справ Франції намагається на сьогодні зібрати усіляку корисну інформацію з цього питання. На цей момент не йдеться про розповсюдження будь-яких рекомендацій з безпеки серед французьких громадян, які перебуватимуть або планують відправитись за кордон на момент переходу до 2000-го року.
З огляду на це, інформація щодо потенційних ризиків в Україні, розповсюджена інформаційним агентством «Франс-Прес», не відповідає сучасному стану роздумів, що тривають на рівні міністерства закордонних справ.
Зрозуміло, посольство Франції тримає напоготові відповідні плани заходів, що мають на меті убезпечити французьку громаду в Україні за будь-якого розвитку подій».
Журналістів «Франс- Прес» це, щиро кажучи, збентежило. На запитання кореспондента «Дня» Ганна Суканова, працівниця представництва «Франс-Прес» в Києві, повідомила: «Звичайно, Посольство не хоче визнавати інформації, яка виставила його просто в непривабливому світлі. Але ми маємо документацію, комюніке першого секретаря французького Посольства, основні моменти із них ми і висвітлили в своїх новинах».
Не вірити журналістам — жодних підстав немає. Тим паче, що вони представили копії цієї документації, згідно з якими звинувачувати «Франс- Прес» у необ'єктивності було б недоречно. На жаль, сам пан Девемі не зміг прокоментувати ці папери, позаяк зараз перебуває у відрядженні, як повідомили «Дню» в Посольстві Франції.
Проте, занепокоєні ходом підготовки із уникнення проблеми 2000 року в Україні не тільки французи. Не виключають проблем із електроенергією, транспортом і телекомунікаціями в американському Посольстві. «У цьому році раніше я і посли Канади, Німеччини, Великої Британії, інших Посольств зустрічалися із прем'єр-міністром України Валерієм Пустовойтенком, аби обговорити, як український уряд спрямовує свої зусилля на подолання проблеми 2000 року», — підкреслив у спеціальних коментарях посол США Стівен Пайфер. Тоді, як стверджує він, Україна перебувала «на підготовчій фазі». Чи змінилось щось зараз? Навряд.
Незважаючи на те, що до Нового року залишилося п'ять місяців, «підготовчий» період перейшов хіба що у «післяпідготовчий». Це в той час, як у країні, яка живе під найбільшим ризиком повторення чорнобильської трагедії, це питання мало би вирішуватися якнайшвидше. Причому із стовідсотковою гарантією безпеки.
Щоправда, повільний паровоз із запобігання проблеми 2000 року таки рушив. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, уряд виділить кошти на виробництво і купівлю вітчизняних пристроїв (колекторів) для комп'ютерів із виправлення «помилки 2000». Для повної ліквідації наслідків знадобиться до 120-130 тисяч таких колекторів. За оцінками українських спеціалістів, максимальні витрати на вирішення проблеми в Україні у випадку заміни програмно-апаратних засобів на сучасні імпортні можуть скласти $250 млн.
Хочеться вірити, що це таки дещо заспокоїть іноземців і вони не стануть тікати з України, як із корабля, що тоне.