Вступ України до НАТО — не питання можливості, а питання часу. Про це заявив німецький генерал Клаус Рейнгардт, який перебував цими днями в Україні. «Мова не йде про те, чи вступить Україна до Альянсу, мова йде про те, коли це станеться», — наголосив він у інтерв’ю «Дню». Візит німецького генерала до Києва, який раніше обіймав посаду командувача військами НАТО в Косові, відбувся в рамках діалогу німецького Фонду науки і політики зі Збройними Силами України. Починаючи з понеділка з візитом в Україні перебувала військова делегація ФРН на чолі з генеральним інспектором генералом Вальфгангом Шнайдерханом. Головною метою зустрічі українських і німецьких колег було обговорення перспективних напрямів двосторонньої співпраці у сфері миротворчої діяльності. Під час зустрічі сторони також підбили підсумки семінарів «Збройні сили в демократичному суспільстві». Як повідомили в прес-службі Міноборони України, останній семінар — десятий — відбувся у травні цього року в Німеччині у рамках Фонду науки і політики.
«Через десять років діалог між арміями України та Німеччини не знадобиться», — так радикально висловився щодо майбутнього військового співробітництва Києва та Берліна німецький генерал Рейнгардт. За його словами, через десять років Україна вже буде членом НАТО, а тому відпаде необхідність в організації якихось додаткових заходів для продовження контактів. Відповідаючи на запитання «Дня» про перспективи України на Стамбульському саміті НАТО, він зазначив, що на особливі досягнення не варто очікувати, оскільки учасників «більше цікавитиме залучення НАТО в стабілізацію ситуації в Іраку». «Тому цього разу Україна не буде в центрі уваги», — повідомив генерал. Але разом із тим він наголосив, що це зовсім не свідчить про зниження інтересу в Альянсу до Києва, оскільки «питання членства України стоятиме на порядку денному наступні два-три роки». Він зазначив, що Київ може скористатися цим часом для виконання взятих перед Брюсселем зобов’язань, аби виглядати упевнено під час переговорів із представниками НАТО. Генерал Рейнгардт наголосив, що Україна дуже старанно і відповідально повинна готуватися як до вступу до Альянсу, так і до Європейського Союзу. Він погодився, що це «не станеться прямо завтра, однак станеться обов’язково».
Відповідаючи на запитання про російський фактор у подальшому розширенні НАТО, генерал сказав, що «суперечки, очевидно, виникатимуть», однак вони не матимуть суттєвого впливу. Як приклад він навів приєднання до Альянсу країн Балтії — Литви, Латвії, Естонії, які стали членами НАТО, попри невдоволення Кремля. Крім того, Клаус Рейнгардт звернув увагу, що відносини Москви та Брюсселя в останні роки значно змінилися за своєю тональністю, і в Росії більше не розглядають Альянс як «ворожу загрозу». Німецький генерал між тим відмовився коментувати повідомлення у західній пресі про те, що президент Володимир Путін відмовляється від участі у саміті Північноатлантичного союзу в Стамбулі 28 — 29 червня. За його словами, спершу необхідно, аби про це офіційно повідомило саме керівництво Росії.
Роблячи наголос на значних шансах України вступити до НАТО, генерал зазначив, що Німеччина й надалі готова підтримувати Київ на цьому напрямі. Він повідомив, що військові контакти двох держав триватимуть: «Можливо, ми й не маємо найкращих рішень, однак ми можемо йти до них через подальший діалог». Клаус Рейнгардт звернув увагу, що йому доводилося працювати разом із українськими військовими на Балканах, а тому в можливостях української армії він абсолютно не сумнівається.