Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

П’ятеро українських «одісеїв» залишаться ні з чим?

6 вересня, 2000 - 00:00

П’ятеро громадян України, які в День незалежності вирішили перетнути на саморобному човні Ла-Манш і попрохати притулку у Великій Британії, навряд чи отримають задовільну відповідь від іміграційної служби Туманного Альбіону. Про це повідомив учора кореспонденту «Дня» заступник начальника прес-служби при Міністерстві закордонних справ України Сергій БОРОДЕНКОВ . Він зазначив, що українські громадяни не мають достатніх підстав для отримання британського громадянства або статусу біженців. Україна, підкреслив Бороденков, не міститься в складених міжнародними організаціями списках країн, що мають проблеми з правами людини. Підтвердила слова представника МЗС і керівник прес-служби посольства України у Великій Британії Світлана НЕКРАСОВА , яка зазначила, що з понад тисячі українських прохачів політичного притулку в інших країнах лише шестеро отримали задовільну відповідь.

Щодо механізму надання якогось статусу п’ятьом українським громадянам, які наразі перебувають у Лондоні, то Некрасова зазначила, що процедура розгляду заяв наших співвітчизників може затягнутися щонайменше на чотири роки, а то й більше. Увесь час, поки прохання про притулок розглядатиметься, українці залишатимуться у Великій Британії. Некрасова також підтвердила, що хоча Британія й славиться тим, що досить часто надає громадянство прохачам із різних країн, проте це найменше може стосуватися України. Політичний притулок надається здебільшого громадянам африканських держав тощо.

Українська амбасада у Великій Британії разом із нашим МЗС досі чекає від Лондона офіційного підтвердження українського громадянства п’ятірки прохачів. Як повідомила Некрасова, посольство України відіслало 1 вересня відповідну ноту до представників британської влади, одначе поки що відповіді не отримало. Бороденков, між тим, нагадав, що раніше з британськими чиновниками відбулася розмова, в якій ті підтвердили українське громадянство п’ятьох шукачів притулку. Про їхнє українське громадянство заявляв і міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: