У четвер буде обговорено, як Україна виконує зобов’язання перед РЄ і як розвивати співпрацю далі. Джерело в Раді Європи повідомило, що в цілому доповідь по Україні виглядає «більш збалансованою, конструктивною і менш емоційною, ніж на січневій і квітневій сесіях». Як заявив в інтерв’ю українським журналістам державний секретар МЗС України з питань європейської інтеграції, представник України при раді Європи Олександр Чалий, мова піде й про побудову громадянського суспільства, про дотримання європейських стандартів у галузі мас-медіа та про проведення чесних і справедливих парламентських виборів. Голова парламентської асамблеї РЄ лорд Рассел-Джонстон заявив у понеділок, що Україна зробила «певний прогрес» у виконанні зобов’язань, взятих при вступі до Ради Європи. Для того, щоб переконатися в цьому на власні очі, в Україну в середині вересня виїжджали доповідачі РЄ — Ганне Северинсен і Ренате Вольвенд. Вони, за словами лорда Рассела-Джонстона теж «відчувають прогрес у виконанні тих зобов’язань, щодо яких Рада Європи висловлювала стурбованість». Ідеться про прийняття відповідних законодавчих актів. Втім, комітет міністрів РЄ підкреслює: важливо, щоб ухвалене «діяло на всіх рівнях нового демократичного устрою й інституцій». Олександр Чалий також вважає, що Україна виконала більшу частину зобов’язань, але певні кроки ще попереду — зокрема, судова реформа.
Скоріше за все, РЄ спостерігатиме за проведенням наступних парламентських виборів в Україні. Лорд Рассел- Джонстон нагадав, що для цього Київ має надіслати відповідне прохання. Голова ПАРЄ впевнений, що такий запит обов’язково надійде. Він також сподівається, що похмурі прогнози про всілякі махінації під час передвиборної кампанії не здійсняться.
У стінах Ради Європи нині багато говорять про запуск в Україні «Програми дій щодо мас-медіа». РЄ хоче тим самим подбати про свободу слова й парламентську демократію в Україні. Країни-члени РЄ уже зробили добровільні пожертвування на цю ініціативу — зібрано 318587 євро (з необхідних 438000 євро). Буде також впроваджено тренінг для українських суддів — на це має бути виділено 100 тисяч євро.