Тим часом у Німеччині міністри закордонних справ семи провідних індустріальних держав світу та Росії вчора, як повідомляє АП, вносили останні корективи й вирішували останні спірні питання щодо проекту резолюції, яку вони мають намір подати на затвердження Ради Безпеки ООН і яка, власне, мусить урешті-решт забезпечити політичне врегулювання в Косово.
За станом на середину вчорашнього дня проект, за словами речника Держдепартаменту США Джеймса Рубіна, був «готовий на 90 відсотків», було повністю узгоджено 20 пунктів резолюції і лише із 3 пунктів залишалися розбіжності між Росією й Заходом. Російський міністр закордонних справ Ігор Іванов не зважився самостійно піти на поступки Заходу й попросив кількагодинний тайм-аут із тим, щоб ще раз узгодити свою позицію з Борисом Єльциним. Але ще перед Івановим із російським президентом зв'язався його американський колега Білл Клінтон і впродовж півгодини умовляв Єльцина не чинити перешкод мирному врегулюванню за західними рецептами.
Західні аналітики вважають, що згода Єльцина — остання цеглинка, що має бути покладена в підмурівок мирної угоди. Якщо Росія згодиться з усіма пунктами проекту резолюції, то спроба Китаю заблокувати її ухвалення в Раді Безпеки ООН виглядає вкрай малоймовірною.
Тим часом Белград, попри обіцянки, досі так і не розпочав виведення своїх військ із Косово. Хоча Слободан Мілошевич вже зобов'язався вивести з Косово всі війська та напіввійськові формування (а їх у багатостраждальній провінції за західними оцінками 40 — 50 тисяч чоловік), вчора югославське урядове агентство Танюг знову повело мову про те, що в Косово має залишитися 10 — 15 тисяч югославських силовиків — це, мовляв, «рівень мирного часу». Відповіддю НАТО стала нова інтенсифікація бомбардувань. Якщо приблизно тиждень тому літаки Альянсу здійснювали 700 бойових вильотів на Югославію в середньому за добу, то після принципової згоди Белграда на мир кількість вильотів зменшилася до 400 на день. Причому удари завдавалися майже виключно в Косово. Вчора ж авіація НАТО знову інтенсивно бомбардувала і міста на півночі країни — Белград і Нові-Сад. Загинуло щонайменше 6 цивільних. Ці смерті, які сталися вдень, коли миру, власне, досягнуто й узгоджуються лише деталі, видаються особливо безглуздими й жорстокими.