Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Річниця з атомним акцентом

12 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Учора в столицi Iрану Тегерані й по всій країні відбулися масові маніфестації з нагоди 29 oї річниці Ісламської революції. На багатотисячному мітингу в Тегерані на площі «Азаді» («Свободи») виступив нинішній президент Ірану Махмуд Ахмадінежад. Він, зокрема, заявив, що Іран не схилиться перед неправедними діями ворогів, які його оточують та які, за його словами, не можуть вплинути на авторитет Ісламської Республіки. Учасники маніфестацій не мали сумнівів щодо того, кого насамперед має на увазі глава держави. Маніфестанти вітали його появу, скандуючи: «Смерть США! Смерть Ізраїлю!». М. Ахмадінежад також наголосив, що резолюції Ради безпеки ООН не примусять Іран відмовитися від мирної ядерної програми. «Іранський народ ні на йоту не відступить від свого права на ядерну енергію. Ядерна справа закрита», — заявив він.

Колишній президент Ірану аятолла Алі Акбар Хашемі- Рафсанджані заявив, що «велика участь у мітингах стане важливим чинником у пожвавленні Ісламської революції».

Раніше голова іранського МЗС Манучехр Моттакі заявляв, що Іран «серйозно» відреагує на нову резолюцію Ради безпеки ООН щодо іранської ядерної програми. Крім цього, Моттакі також звернувся до світової спільноти з проханням не поспішати з ухваленням нових рішень щодо Ірану до представлення березневої доповіді гендиректора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Мохаммеда эль-Барадеї.

Як вже повідомлялося, на зустрічі в Берліні 22 січня «шістка» країн-посередників з іранської ядерної проблеми (США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Німеччина) узгодила основні елементи нової резолюції, що включає додаткові заходи впливу на Іран. Проект резолюції поширено серед членів Ради безпеки, які вже ведуть консультації щодо змісту документа. Рада безпеки ООН протягом останніх років ухвалила дві резолюції: 1737 (грудень 2006 року) і 1747 (березень 2007 року), які передбачають санкції щодо Ірану в зв’язку з його відмовою ввести мораторій на збагачення урану та припинити роботу над своєю ракетною програмою.

Микола СIРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: