Російський Чорноморський флот посилив охорону навігаційно-гідрографічних об’єктів, якими користуються російські моряки в Криму. Так командування флоту відреагувало на чергову спробу України повернути контроль над кримськими маяками, які є її власністю.
Днями судові виконавці Севастополя у супроводі правоохоронців і представників українського підприємства «Держгідрографія» спробували вручити Гідрографічній службі російського Чорноморського флоту розпорядження Севастопольського господарсько- апеляційного суду про повернення Україні всіх незаконно зайнятих навігаційних об’єктів. Російська сторона відмовилася приймати документ до остаточного рішення двосторонньої підкомісії з питань тимчасового перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму.
«Все відбулося мирно і без ексцесів. Представників «Студентського братства» з судовиконавцями не було», — повідомили журналістів в прес-службі Чорноморського флоту. Представники української «Держгідрографії» сказали, що планують вручити судове розпорядження також командиру гарнізону маяка на мисі Сарич.
У той же час командування Чорноморського флоту оголосило «про спробу захоплення будівлі управління Гідрографічної служби Чорноморського флоту в Севастополі». Воно полягало в тому, що, як повідомляють РІА «Новости», «в п’ятницю до будівлі прибули судові виконавці у супроводі представників МВС України і працівників українського підприємства «Держгідрографія» і спробували вручити працівникам управління розпорядження про «вилучення будівлі і ряду інших навігаційно-гідрографічних об’єктів (НГО) з ведення Чорноморського флоту Російської Федерації». Командування Чорноморського флоту розглядає дії судових виконавців як спробу неправомірного вилучення майна флоту з використанням судової системи», — говориться в повідомленні прес- служби Чорноморського флоту.
До речі, «активістів «Студентського братства» не зупинить невдала спроба відібрати маяк в Карантинній бухті. Вони обіцяють відстежувати всі події «маякової війни», повідомив заступник глави Всеукраїнської громадської молодіжної організації Андрій Сидоренко. За його словами, активісти «братства» як поняті були присутні при спробі судового виконавця передати ухвалу суду на території Констянтинівського маяка. «На жаль, судового виконавця не пустили на територію самого об’єкта, пославшись на те, що на території перебуває військовий об’єкт Чорноморського флоту Росії, і, відповідно, дозвіл на вхід має бути отриманий від командування Чорноморського флоту. Також представники ЧФ заявили, що це територія гідрографічної служби РФ і тому передачі Україні не підлягає», — сказав Сидоренко. Ці події активісти «Студентського братства» зняли на відео, а також склали протокол про недопущення судового виконавця на територію ЧФ РФ і про передачу рішення суду.
Наступне засідання підкомісії з питань тимчасового перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму відбудеться в липні-серпні у Севастополі. До цього часу робочі групи підкомісії визначать конкретні плани заходів, які потрібно допрацювати на наступній зустрічі.