Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РОСIЯ—УКРАЇНА: ПОГЛЯД ЗЗОВНI

Пройдiмо в наддержаву!
20 квітня, 2000 - 00:00

«З усіх точок першого зовнішньополітичного турне Путіна найбільш складною в тактичному, оперативному та стратегічному планах вбачається Київ. З Мінськом основні спірні питання торкаються лише взагалі-то позитивного процесу інтеграції в союзну державу. У відносинах з Лондоном у Москви за наявності численних розбіжностей загальне тло на даний момент позитивне — за визнанням членів російської делегації, з англійцями працювати було набагато легше, ніж учора з українцями».

«Независимая газета», 19 квітня

«Для Путіна візит в Україну — успіх з багатьох поглядів. Український президент використовує будь-яку можливість, щоб підкреслити стратегічне значення двосторонніх відносин. Україна демонструє великий інтерес до вступу в російську зону «вільної торгівлі» та поглиблення військово-технічної співпраці. Київ і Москва мають намір підписати декілька договорів, щоб розв’язати наявні проблеми Чорноморського флоту».

«Файненшл Таймс Дойчленд», 19 квітня

«Російський Чорноморський флот став символом зруйнованої військової машини, яку Путін заприсягся відновити. Інспекторська перевірка почалася з хвилюючого відвідування кораблів і військових меморіалів. Російський президент уперше побував на Чорноморському флоті з моменту його розпаду 1996 року. Візит можна вважати безперечною ознакою того, що Путін збирається відновити вісь Росія—Україна, без якої Радянський Союз міг би й не намагатися претендувати на статус наддержави».

«Таймс», 19 квітня

«Основними темами третього зарубіжного візиту Володимира Путіна були проблеми, розв’язання яких Москва та Київ не змогли добитися за всі пострадянські роки. Незважаючи на дипломатичні заяви, реальних результатів ця поїздка не принесла. Росія, як і раніше, не знає, коли Україна розрахується за газові борги. Залишається невідомим і майбутнє російського флоту в Севастополі після того, як закінчиться договір про оренду військових баз, підписаний декілька років тому президентами двох держав».

Російська служба Бі-Бі-Сі, 18 квітня

Газета: 
Рубрика: