Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Російський удар по «ніжках Буша»

2 березня, 2002 - 00:00

Позавчора головний ветеринарний інспектор Мінсільгоспу Росії Михайло Кравчук підписав заборону на імпорт м’яса птиці з США. Учора без жодних коментарів таке рішення підтвердила в інтерв’ю Рейтер речник міністерства. Заборона почне діяти з 10 березня, а відучора було призупинено видачу дозволів на ввіз американської курятини.

Чутки про подібний крок росіян ходили давно, особливо після аналогічних дій з боку України та Китаю. Однак зважаючи на потепління в відносинах Росії та Штатів, це було досить несподіваним. Самі росіяни не висловлювали намірів про заборону, до якої Київ вдався ще в січні цього року. Втім, саме після українського удару по «ніжкам Буша» Росія звернулася за відповідними консультаціями до колег із України, а згодом надіслала вимогу Міністерству сільського господарства США про надання повного переліку медикаментів та стимуляторів, які додаються до курячого корму. Список американці повинні були надіслати до березня. Нібито вони були готовими зробити це в запропонований термін, однак росіяни проявили більшу оперативність. За словами керівника Ради США із експорту домашньої птиці та яєць Джима Самнера, «наші фахівці працювали, не покладаючи рук, аби встигнути з відповіддю до 1 березня... Російське міністерство знало, що ми працюємо над відповіддю». Представники американського посольства в Москві переконані, що російська заборона імпорту курятини була «суто політичною». Інших коментарів від американців поки що не пролунало.

Російські експерти не забарилися з оприлюдненням, як вони вважають, справжньої причини російської заборони. На днях американський президент повинен оголосити рішення за результатами антидемпінгового розслідування, об’єктом якого став імпорт російської сталі. Очікується, що американці запровадять додаткові захисні заходи, закривши ринок для продукції російських сталеварів. За підрахунками металургів, у найближчі два роки це обійдеться їм у півтора мільярди доларів. Втрати американців від заборони поставок на російський ринок курятини становить $1,2 млрд. Цілком можливі й інші причини. Зокрема в Україні підставою для запровадження заборони на американську курятину Києвом, як припускають деякі аналітики, стало лобіювання власних інтересів керівниками найбільших птахофабрик України, які зазнавали великих збитків від нерівної конкуренції з «ніжками Буша».

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: