Майже щодня світові засоби масової інформації повідомляють про арешти й суди над прихильниками забороненого китайським міністерством цивільної адміністрації в середині минулого року товариства по вивченню системи медитації «Фалунь гун», заснованого 1992 року. За повідомленням АП, на початку року Пекін спланував розпочати ідеологічну кампанію перевиховання, мета якої — «прибрати рештки отрути «Фалунь гун». У партійних осередках, урядових установах, армійських підрозділах, на підприємствах відбудуться збори, присвячені критиці й самокритиці. Така ідеологічна чистка, по суті, є свідченням того, що властям Піднебесної не вдалося викорінити так званий культ «Фалунь гун», і ця ідеологічна кампанія буде затяжною. Зі свого боку китайські правоохоронці та ідеологічні органи називають товариство «Фалунь гун» своєрідною раковою пухлиною, яку необхідно видалити із тканини суспільства.
У Пекіні вважають, що «Фалунь гун» є різновидом японської «Аум Сінрікьо» та американської єретичної секти «Деві», які свого часу передрікали наближення кінця світу. Як відомо, обидві секти заборонено. Спаситель людства Деві разом із 80 своїми прихильниками згорів на своїй фермі під час її штурму агентами ФБР у квітні 1993 року. А керівник «Аум Сінрікьо» Сьоко Асахара, який нині перебуває у в'язниці, посилав своїх вірних здійснювати теракти в токійському метро. Тепер роль спасителя взяв на себе засновник «Фалунь гун» 48-річний Лі Хунчжі, який називає себе вищим буддою і переродженим шакія-муні. Останнім Лі Хунчжі став, зробивши маленьке диво, — він просто виправив свій день народження з 7 липня 1952 на 13 травня 1951 — у цей день, згідно з місячним календарем, народився засновник буддизму. Цей шахрай стверджує, що саме завдяки його зусиллям вдалося відстрочити кінець світу на 30 років. За підрахунками Лі, людство пережило 81 катастрофу й два роки тому мало зникнути з лиця Землі. Цей «всевидець і всезнавець» заявляє, що людство дедалі гіршає, й Земля стає смітником. Звісно, за винятком його прихильників. За його теорією, усі, хто опустився до рівня простих людей, приреченi на загибель. Зрозуміло, що Лі заперечує сучасну науку й медицину, оскільки справжнім ученим є лише Будда — тобто він. Цей «спаситель» вимагає від своїх прихильників, щоб ті не зверталися за допомогою до лікарів, а лікувалися за допомогою системи «Фалунь гун» і не визнавали ніяких інших вірувань. За даними китайських органів охорони здоров'я, понад 1400 осіб-членів цього товариства померли, не звернувшися своєчасно за допомогою до кваліфікованих спеціалістів.
Можливо, багатьох прихильників Лі, який мешкає в США, збиває з пантелику термінологія цієї секти, її символіка. Адже переклад «Фалунь гун» буквально означає «Практика колеса Дхарма». «Фалунь» — окремо означає «Колесо закону», гун — «виховання енергії та здібностей». «Дхарма» походить із санскриту і перекладається як постійна взаємозалежна природа життя. Символом «Фалунь гун» є коло, в центрі якого розташовано свастику, направлену проти годинникової стрілки, — це символ школи Будди. Велику свастику оточують чотири маленькі й два червоно-голубих і червоно-чорних символів Інь-Янь. Все це вважається мініатюрною моделлю Всесвіту. Деякі досвідчені прихильники цієї системи бачать, як цей символ обертається. Привабливою для багатьох є простота цієї оздоровчої системи — п'ять вправ. А широко рекламуючи тисячолітні історичні коріння цієї системи та позитивний вплив на стан здоров'я, вчителю Лі вдалося заснувати філії товариства по всій країні та за кордоном. За деякими оцінками, членами таких товариств є 70 млн. осіб у Китаї та 80 млн. у решті світу. За офіційними китайськими даними, на території країни було засновано 39 основних і понад 1900 рядових консультативних осередків із вивчення «Фалунь гун», які контролюють понад 23 тисячі пунктів практичної медитації за цією системою.
Тепер, після майже піврічної заборони, прихильників цього оздоровчого руху поменшало. Цікаво, що самі учні Лі, які беруть участь у демонстрації протесту проти заборони товариства, ведуть себе мирно, не влаштовують бійок, коли їх розганяє поліція.
Автор web-сторінки про «Фалунь гун» Б. Робінсон стверджує, що китайський уряд, схоже, вважає, що це товариство є чи не найбільшою загрозою для Пекіна після студентського повстання 1989 року. І для цього існують історичні причини. Китай пережив низку релігійних і духовних повстань, що мали катастрофічні наслідки для країни.
Наприкінці 70-х років XVII cт. повстання Білий Лотос проти династії Цін очолив майстер бойових єдиноборств і народної медицини Ван Лунь. А, мабуть, найжорстокішим було повстання в Тайпіні 1845-1864 рр., яке очолив лідер, що називав себе сином Бога. Під час цього повстання загинуло майже 20 млн. осіб. Нині будь-які воєнні дії можуть бути набагато більш руйнівними. Варто зазначити, що на території Китаю розташовано ядерну зброю.