Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

СеВІТ-2001: під знаком глобалізації

10 квітня, 2001 - 00:00

У Ганновері (Німеччина) відбулася найбільша в Європі виставка телекомунікацій та інформаційних технологій СеВІТ- 2001. У цьому році в ній брало участь рекордне число компаній — понад вісім тисяч експонентів з більш ніж 60 країн світу розмістили свої експозиції на площі 500 тис. кв. метрів, продемонструвавши новітні досягнення в галузі інформатики. Відвідувачі виставки отримали унікальну можливість одними з перших побачити останні розробки, оцінити їх рівень, установити необхідні контакти з колегами зі всього світу, отримати цінну інформацію і відповідно прийняти рішення щодо шляхів розвитку свого бізнесу.

ВАТ «Укртелеком» вшосте бере участь у міжнародній виставці СеВІТ, і його метою було продемонструвати свої досягнення в галузі зв’язку й посилити свій міжнародний імідж як перспективного та інвестиційно привабливого телекомунікаційного оператора.

«Укртелеком» як найпотужніший національний оператор електрозв’язку, був найбільшим експонентом у складі загального стенду «Телекомунікації України», площа якого загалом становила 110 кв. метрів. На стенді було виставлено також експонати СП «Інфоком», «Велтон-телеком» (Харків), концерну «Алекс». Експозиція «Укртелекому» була представлена картою-схемою «Цифрова телекомунікаційна мережа України» і двома інформаційними світловими панелями — «Укртелеком» — національний оператор електрозв’язку України» і «Порядок приватизації ВАТ «Укртелеком». На плазмовому мультимедійному моніторі демонструвався презентаційний відеоролик про основні напрями діяльності компанії, а також три комп’ютерні презентації — «Приватизація ВАТ «Укртелеком», «Впровадження новітніх технологій в мережах «Укртелекому», «Цифрова транспортна телекомунікаційна мережа України і участь «Укртелекому» в міжнародних телекомунікаційних проектах».

Цього року делегація «Укртелекому» у Ганновері була найбільш представницькою за останні роки: крім керівництва компанії, до неї увійшли директори всіх обласних дирекцій. З візитом на виставці побував голова правління «Укртелекому» Станіслав Довгий. Він відвідав стенди компаній «Алкатель», «Сіменс», «Люсент Технолоджіс» і провів переговори із керівниками цих компаній.

Своїми враженнями від побаченого на виставці СеВІТ-2001 з кореспондентом «Дня» поділився директор з питань нових технологій «Укртелекому», кандидат технічних наук Олег КОПІЙКА:

— CeBIT — одна з найбільших виставок світу в галузі інформаційних технологій та телекомунікацій (ІТ та ТК). Нині ми переживаємо технологічну революцію в цих галузях і дуже важливо, щоб всі країни узгоджували свою стратегію розвитку. Таким форумом, на якому здійснюється дискусія щодо пріоритетів розвитку у вказаних галузях, є CeBIT. Основні напрями розвитку було обрано на попередніх виставках, і вони були пов’язані із загальною глобалізацією технологічних рішень. На CeBIT-2001 ми в основному спостерігали пропозиції різних виробників, що пропонували готові рішення, відмінні одне від одного своїми техніко-економічними показниками. Для України участь у виставці дуже важлива, оскільки аналіз тенденцій ринку ТК та IТ дає можливість перестрибнути через деякі технологічні рішення, котрі, якщо й не є тупиковими, то принаймні не вважаються оптимальними.

Iнформаційно на стенді ВАТ «Укртелеком» було представлено чотири основнi напрями:

- передприватизаційна підготовка — тут давалися роз’яснення щодо економічного і технічного стану «Укртелекому», основних етапів приватизаційного процесу, комплексу заходів, направлених на прискорення підготовки до приватизації;

- мережі цифрових ліній зв’язку , які зараз охоплюють всі обласні центри України, і розвинена первинна мережа, що дає широкі можливості організації транзиту телефонного або будь- якого іншого трафіка через Україну;

міжнародний, міжміський і місцевий телефонний зв’язок і всі види послуг традиційного зв’язку;

-мережа передачі даних з пакетною комутацією ATM/FR , на базі якої формується реалізація всього спектра нових послуг: побудова віртуальних приватних мереж, доступ до мережі Інтернет, впровадження xDSL-обладнання, що дозволяє користувачеві по звичайній абонентській лінії одночасно використати телефон і мати доступ до Інтернету та ін.

І нтерес до нашого стенду був набагато вище, ніж у попередні роки. Відчувалася велика потреба у знаннях про нашу волоконно-оптичну мережу, яка є основою багатьох європейських міжнародних проектів і транзитною складовою трансконтинентальних проектів (ITUR, TEL, ТАЕ, BSFOCS). Інтерес викликало також те, що «Укртелеком» вол одіє ємкістю в міжнародних проектах APRODITE-2, BALTICA, CADMOS, CANTAT-3, COLUMBUS III, FLAG, ODIN, RIOJA, SEA-ME-WE 2, SEA-ME-WE 3, TAT-12/TAT-13, UGARIT. Багато хто цікавився ємкостями волоконно-оптичної мережі, намагався запропонувати свої послуги з формування міжнародних проектів, виявляв інтерес до тих міжнародних проектів, які у нас здійснюються. Глобалізація європейських мереж вже дійшла до кордонів України, тому нас розглядали як чергового претендента на підключення до європейських проектів. Дуже зацiкавила всіх наша багатосервісна мережа передачі даних пакетної комутації, ми провели переговори з приводу спільних проектів із багатьма фірмами. На базі цієї мережі народжуються проекти з абонентського доступу з наданням широкого спектра додаткових послуг, які в Україні тільки формуються. Усього було проведено зустрічі з більш ніж 45 компаніями.

Основна тенденція виставки — це загальна глобалізація. Якщо раніше кожен новий вид послуг у сфері телекомунікацій — мобільний зв’язок, Інтернет або просто комп’ютерні мережі — розвивався, виходячи зі своїх завдань, зі своїх протоколів, то тенденцією сьогоднішнього дня стала інтеграція цих рішень в єдину мережу, приведення їх до єдиних стандартів. Сьогодні революційним є все те, що відбувається в нашій галузі. Точки зближення інформаційних технологій і телекомунікацій досягають найвищого рівня: мобільний зв’язок третього покоління, на який переходить весь світ, інтегрує повністю всі ці рішення.

Як і всі національні оператори, представлені у Ганновері, «Укртелеком» має намір у перспективі розвивати не тільки традиційний зв’язок, але й розширювати спектр послуг, що надаються. Це буде досягатися шляхом побудови багатосервісної мережі нового покоління: клієнт отримає весь спектр телекомунікаційних послуг, які зараз надають окремі оператори, — телефонію, Інтернет, цифрове телебачення, відео на замовлення та інші види послуг. Ми беремо участь у формуванні стратегії на найближчі п’ять років, і наше завдання полягає в тому, щоб оцінити найбільш ефективні рішення і скорегувати свої плани.

Петро ІЖИК, «День»
Газета: 
Рубрика: