Доволі неприхильно зустріла миротворців столиця незалежного Тимору Ділі: будівлі після кровопролитних двотижневих боїв між прихильниками і противниками незалежності острова перетворились на руїни. Стовпи чорного диму стояли над містом — очевидно, після чергової збройної сутички. Не інакше як із злістю спостерігали за висадкою миротворців в аеропорту антинезалежники, котрі обмотали свої голови червоно-білими хустинками, намагаючись хоч у такий спосіб висловити свій протест входженню «чужоземців».
Довелось миротворцям одразу розпочати виконання своїх обов'язків: на пристані у двох чоловіків було вилучено зброю. Поки що це єдиний такий інцидент (але, вірогідно, не останній). У цілому ж, як повідомив АП командир Збройних сил Австралії Пітер Козгрув, міжнародні війська «не зустріли абсолютно ніякого опору». Безперечно, «дехто із проіндонезійських сил досі не може прийняти свою поразку. Проте ми зможемо дати жителям Східного Тимору впевненість у їхній безпеці і майбутньому як вільних громадян своєї країни»,— зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Робін Кук.
У Джакарті офіційні особи, хоч як дивно, очікують на повну співпрацю сил миротворців з індонезійською армією (досі миротворці відмовлялися увійти в Тимор, аж поки Джакарта не вивела з острова свої війська). «Наші сили теж хотіли б допомогти і взяти участь у досягненні безпеки і спокою на острові», — підтвердив індонезійський майор-генерал Судраджат.
Поки що невідома реакція на висадку миротворців лідера борців за незалежність острова Хосе Александра Гусмао, який здобув широку популярність серед тиморців і який незабаром, як очікується, стане президентом нової незалежної країни. Однак, як повідомляє АП, речник тиморського улюбленця Джоао Карраскалао висловив незадоволення тим, що австралійська влада «ізолювала» Гусмао відтоді, як останній прибув цими вихідними до Австралії. Між іншим, нещодавно тиморського лідера звільнили з індонезійської в'язниці, куди його запроторили через сепаратистську діяльність. Дехто навіть порівнює індонезійське ув'язнення з австралійським «ізолюванням». Не виключено, що теперішнє ігнорування світовою спільнотою тиморського ватажка може призвести до небажаних сутичок місцевих жителів із військами миротворців.
Із самого початку зрозуміло, що завдання місії ООН щодо відновлення сили закону на острові буде надзвичайно складним. Розбурхати поки що доволі спокійний острів можуть не тільки проіндонезійськи налаштовані солдати, але й найменша помилка з боку миротворців. А наразі головним завданням міжнародного контингенту лишається повернення близько 300 тисяч тиморців, які покинули свої домівки.