Отже, Америка вкотре вирішила повірити обіцянкам нашого керівництва, але назвала термін, коли її терпець може обмежитись. Про те, що за океаном хочуть врешті-решт бачити реальні реформи в Україні, свідчила промова посла Пайфера в Національному університеті імені Тараса Шевченка, виголошена ще до американського візиту Кучми. (Висловлювання американського дипломата про відсутність змін, роздутий бюрократичний апарат та корупцію стали причиною обміну дипломатичними нотами, між Україною та США. Пан Пайфер підтвердив цю інформацію й висловив сподівання, що на цьому питання буде закрите).
Візит же Президента Кучми до США американський посол назвав дуже вдалим. І річ не в тім, що дипломатичною мовою так характеризують 99 відсотків усіх вояжів усіх президентів. По-перше, український лідер був у Вашингтоні «в потрібний час» — віце-президент США Альберт Гор вважає, що саме зараз Україна має «дуже зручний момент для проведення економічних, адміністративних реформ і боротьби з корупцією». Американське керівництво взагалі вважає, що Кучма, вдруге отримавши «мандат довіри» від українського народу, повинен якомога скоріше здійснити реформи — аби цю довіру виправдати та іноземних інвесторів не відлякати. По-друге, американська сторона була задоволена тим, що делегація України розповіла про «конкретні заходи до конкретного терміну» — особливо це випливало з промови українського віце-прем'єра Сергія Тигипка.
З часу набуття української незалежності Штати завжди нам охоче допомагали. Не відмовляються від цього вони й зараз — згідно з підписаними у Вашингтоні документами, американці допоможуть нам реформувати електроенергетичний сектор, заснувати регіональний екологічний центр, втілити програми у військовій сфері. Визначено 20 програмних напрямів, за якими Україна отримає гроші від Агенції з міжнародного розвитку США. Також було домовлено про співпрацю в дослідженнях щодо «впливу аварії на ЧАЕС на довкілля й здоров'я людей», про співпрацю з питань зміни клімату та кооперацію між міністерствами торгівлі. У Вашингтоні говорили й про взаємодію у правничій сфері — зокрема, секретар РНБО Євген Марчук на зустрічах у ФБР і ЦРУ порушив тему злочинності. Аташе з правових питань Посольства США в Києві «уже добре підготований, щоб співпрацювати з відповідними органами», зазначив Пайфер.
Сумнівів у тому, що Штати виконають все обіцяне ними у Вашингтоні, — нема. Якби ще українська сторона не залишила свої зобов'язання на папері та не забула про все сказане.