На Всесвітньому економічному форумі, який відбудеться 23 — 28 січня в Давосі, один із пунктів порядку денного буде присвячено боротьбі з відмиванням грошей, отриманих нелегальним шляхом, а також питанням збереження банківської таємниці, «флагманами» якої досі вважаються Ліхтенштейн та Швейцарія.
У той час як ліхтенштейнський князь Ганс Адам Другий все ще чіпляється за термін «банківська таємниця», хоча й у менш класичному значенні цього слова, уряд Швейцарії під натиском навколишніх її сусідів-членів Європейського Союзу намагається піти на послаблення поняття «банківська таємниця» в кредитно-фінансових інституціях країни. Між Швейцарією та ЄС ведуться затяжні переговори, що розглядаються як підготовка до підписання двосторонніх угод між Берном і Брюсселем.
Однак президент Об’єднання швейцарських приватних банкірів Робер Деробер вважає, що «краще не мати ніякої угоди з ЄС, аніж мати поганий, з погляду банків, договір», передає РІА «Новости». На його думку, проблема стягування податків з банківських відсотків — це суто єесівський «головний біль», оскільки в Швейцарії вже з початку 30-х років дане питання вирішене більш чи менш задовільно. Керівництво ж ЄС вже протягом дванадцяти років намагається досягнути хоча б крихкої єдності серед своїх членів в розв’язанні даної проблеми і, фактично не вирішивши її і навіть не перебуваючи на підступах до її вирішення, втягує до цієї колотнечі Берн. Дотримання банківської таємниці є обов’язковим, якщо Швейцарія збирається і надалі відігравати свою роль одного з найбільших і гарантованих фінансових майданчиків Європи та світу, підкреслив Деробер.
Інша проблема на переговорах Швейцарії з ЄС полягає в тому, що Брюссель готовий іти на більші компроміси з США, які також не є членом Євросоюзу, аніж із Берном. Саме тому, вважає Деробер, цілком логічним представляється питання, чи дійсно ЄС веде переговори з Конфедерацією на щирій основі, чи хоче «увірвати від швейцарської банківської таємниці те, що цілком може знадобитися європейським банкірам із країн ЄС для конкурентної боротьби зі швейцарськими кредитно- фінансовими інституціями». Тому, підкреслив глава Об’єднання банкірів, необхідно отримати гарантії адекватного ставлення ЄС до держав, які не входять до складу Організації економічної співпраці та розвитку, зокрема, щодо питання про таємницю банківських вкладів і рахунків. В іншому випадкові Берн має сказати «адьйо» всім цим переговорам і планам зближення між Швейцарією та ЄС.