Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Справа Піночета: видавати чи не видавати?

29 вересня, 1999 - 00:00

У березні цього року Верховний суд Великої Британії підтримав арешт і видачу Піночета, але лише за звинуваченнями після 1988 року, коли Лондон включив конвенцію про тортури до свого законодавства.

Британський суд відхилив нову апеляцію Чилі, щоб звільнити старого Піночета на гуманній підставі: 83-річний диктатор майже рік перебуває під домашнім арештом, і чилійські урядовці стурбовані станом його здоров'я. Цього разу сторона звинувачення, яку представляє британський адвокат Ален Джонс, подала на розгляд суду не лише 34 випадки тортур, а й страждання та біль родичів 1198 осіб, які зникли під час 17-річного правління диктатора. За словами Джонса, жертви зазнавали побиття, електрошоку, їм не давали їжі й позбавляли сну.

Адвокат Піночета Клів Ніколлс заперечує причетність свого підзахисного до цих приписуваних йому злочинів. Сам диктатор на квітневих слуханнях заявив, що не має ніякого стосунку до цих звинувачень. «Я генерал із 64-річним стажем і джентльмен. І знаю, що таке честь».

Слухання триватимуть п'ять днів, потім на підставі закону про екстрадицію, точніше Європейську конвенцію про видачу, заступник Верховного судді Роналд Бартл вирішить чи видавати диктатора іспанському правосуддю. Сам Піночет не буде присутнім на цих слуханнях, але має особисто почути ухвалу Бартла.

Проте навіть у випадку позитивного для противників Піночета рішення адвокати останнього мають досить юридичних важелів, аби відтягти екстрадицію на місяці, а то й роки.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: