Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

США платитимуть до бюджету ООН менше

27 грудня, 2000 - 00:00

Сполученим Штатам Америки вдалося на засіданні Генеральної асамблеї ООН 23 грудня переконати делегатів із 188 країн ухвалити угоду про реформу бюджету цієї світової організації, що передбачає скорочення внесків Вашингтона, повідомило агентство УНІАН з посиланням на агентство Рейтер. Тепер частка витрат США до адміністративного бюджету ООН становитиме не 25%, а 22%. Зменшується також частка витрат Вашингтона на миротворчі операції з 31% до 27%, хоча американський Конгрес вимагав зменшити цю частку до 25%.

Задоволений досягнутою угодою представник США в ООН Р.Холбрук сказав, що вперше за 28 років в ООН вдалося провести фінансову реформу. Він нагадав, що 1972 року внесок США до ООН був зменшений завдяки зусиллям тодішнього представника США Джорджа Буша-старшого. Генеральний секретар ООН Кофі АННАН назвав угоду «найкращим із можливих сезонних подарунків для ООН». Він зазначив: «Ми можемо тепер чекати із нетерпінням на відновлення нормальних і конструктивних відносин із США».

Борг США Організації Об’єднаних Націй становить $1,3 млрд . Американський Конгрес відмовився сплачувати внески до бюджету ООН, доки не буде скорочено частку США. За несплату американцями внесків ООН навіть декілька разів погрожувала позбавити США права голосу на засіданнях Генеральної Асамблеї. За словами Холбрука, Вашингтон міг би зазнати поразки, якби знаменитий медіа- магнат Тед Тернер не пожертвував ООН від імені американського держдепартаменту $34 млн. і тим самим «залатав дірку» в бюджеті ООН на наступний рік. Уперше в історії ООН приватна особа внесла кошти до бюджету цієї організації.

Також зменшено на 1% внесок Японії, яка є другим після США платником до бюджету ООН. Передбачається збільшення внеску багатих на нафту країн або нових індустріальних країн, зокрема Південної Кореї. До речі, Росія, яку можна б віднести до країн із низьким розвитком економіки, відмовилася від можливості скоротити свій внесок до бюджету ООН.

Денис СЛЯРЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: