Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

США «проштовхують» свою яловичину до Європи

Гормони, можливо, шкідливі для здоров’я, але приносять прибуток
24 березня, 1999 - 00:00

За повідомленням АП, до цього списку входять переважно сільськогосподарська продукція: яловичина, свинина, томати, соки, сири, концентрати супів, а також деякі промислові товари, зокрема мотоцикли. Урядовці США пояснюють такі дії намаганням захистити свої права у Всесвітній торговельній організації та домогтися, щоб ЄС зрештою скасував 11-річну заборону на імпорт американської яловичини. Раніше Всесвітній торговельний арбітр постановив, що ЄС має до 13 травня скасувати заборону, яка суперечить правилам вільної торгівлі, через відсутність наукових доказів шкідливості для здоров’я людини м’яса, вирощеного на гормонах.

Відтак Вашингтон заявляє — якщо до 13 травня цю суперечку не буде полюбовно розв’язано, то він попросить ВТО ухвалити запровадження санкцій.

Тим часом ЄС визнав, що не готовий виконати постанову ВТО до цього терміну, оскільки науковці не встигнуть винести остаточний вердикт про шкідливість чи безпечність «гормонального» м’яса.

Європейці запропонували маркувати «гормональну» яловичину у випадку, якщо її все ж будуть ввозити, або ж зберегти заборону з одночасним наданням компенсації експортерам яловичини.

Торговельний представник США Пітер Шер заявив про готовність Вашингтону розглянути пропозицію щодо компенсації ЄС, але як тимчасовий захід до повного скасування заборони. З іншого боку, ЄС не згоджується із пропозицією США вказувати на маркованій яловичині лише країну-виробника, а не використання чи невикористання гормонів при її вирощуванні.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: