У квітні конструктори американського міністерства енергетики, в чиєму підпорядкуванні знаходиться ядерна зброя, приступлять до роботи над новими боєприпасами, призначеними для знищення підземних об’єктів противника. Створення ефективних бетонобійних боєприпасів, здатних знищувати сховища, що знаходяться глибоко під землею, передусім ті, в яких виробляються і зберігаються засоби масового ураження, є ключовим пунктом планів модернізації ядерного арсеналу США, які має адміністрація Буша, повідомило Бі-Бі-Сі.
Ці плани знаменують перехід від розробки багатотонної ядерної зброї, здатної знищувати цілі міста, до створення порівняно мініатюрних боєприпасів, які, за задумом адміністрації, більше придатні для нинішнього протистояння з терористами та країнами-«ізгоями». На початковому етапі кожна група налічуватиме не більше 10 фахівців. На перші два-три роки їм буде асигновано 40-50 мільйонів доларів. Спочатку їхня діяльність носитиме чисто умоглядний характер: їм належить вивчити, наскільки реалістична ідея створення бетонобійних боєприпасів вагою 2,5 тонни, які буде зроблено з вже наявних боєприпасів та інших компонентів. Білий дім також планує збільшити асигнування на виробничі потужності з виготовлення ядерної зброї. На все це підуть місяці та роки, а військові говорять, що час не чекає. У пентагонівській доповіді з ядерної стратегії США, яку днями оприлюднила «Лос-Анджелес таймс», говориться, що в 70 країнах світу є всього 10 тисяч підземних сховищ. У них можуть знаходитися цілі винищувальні ескадрильї, танкові колони, артилерійські батареї, командні пункти, лабораторії та фабрики з виробництва ядерної, хімічної та біологічної зброї, до загрози якої у Вашингтоні після вересневих терактів почали ставитися набагато серйозніше, ніж раніше, коли вона мала більш абстрактний характер.
Під час війни 1991 року з Іраком, який досяг успіху в будівництві підземних сховищ, хоч і не може змагатися в цьому з північнокорейськими землериями, США уперше використали бетонобійну бомбу GBU-28 вагою більше двох тонн. Її корпусом служить ствол 8-дюймової гаубиці, вага й міцність якого дозволяє їй піти в землю на глибину 30 метрів. У 1991 році GBU 28знищила бункер на півночі від Багдада, пробивши перед вибухом 10-метровий шар землі, бетону і спеціальної сталі.