Втім, речник МЗС КНР Сунь Юсі, який ознайомився із розсекреченою минулого четверга доповіддю Держдепартаменту із звинуваченнями на адресу Пекіну, назвав їх «старою мелодією»: адже подібні звинувачення проти Китаю висувалися шість років тому. Тоді адміністрація Клінтона запровадила санкції проти конкретних китайських фірм, які були причетними до передачі ракет Ісламабаду. Через два роки санкції було знято, як і передбачено законом. Тож китайський речник вважає, що нові старі звинувачення можуть лише ще більше підірвати китайсько-американські відносини, які й так залишають бажати кращого. В Америці й досі не забули скандал щодо можливого викрадення уродженцем Тайваню інформації про виробництво новітніх касетних боєголовок. Хоча американські спецслужби так і не змогли надати відповідних доказів, що Китай викрав цю технологію.
Багатьом американським законодавцям і політикам не дає спокою і проблема прав людини в Китаї, де, за повідомленням світових мас-медіа, власті придушують незареєстровані релігійні групи. Тож, можливо, аби поліпшити стан у цій сфері американці хочуть вдатися до економічних санкцій?
Ще одним об'єктом американських санкцій може стати й Росія. У вівторок Палата представників ухвалила закон, який передбачає запровадження санкцій проти країн, що допомагають Ірану створювати ядерну, хімічну і бактеріологічну зброю.
Президент США матиме право скасувати ліцензії на експорт озброєнь чи економічну допомогу країнам, причетним до розвитку іранської програми озброєнь. Росія може не отримати $590 млн., призначених їй за участь у програмі будівництва міжнародної космічної станції. За даними ЦРУ, за 15 років Іран, можливо, розробить міжконтинентальну балістичну ракету. А Росія і Китай продають Тегерану звичайне озброєння. Рицарі плаща і кинджала побоюються, що з Росії до Ірану нелегально потрапила ядерна технологія. Отож автори цього закону, вочевидь, хочуть мати добру удавку для Росії, аби та посилила у себе контроль за ядерними технологіями.