Реч Посполита у черговий раз підтвердила, що залишається нашим стратегічним партнером і зацікавлена в співпраці з Україною. Більше того, у вівторок під час щорічного виступу перед депутатами Сейму міністр закордонних справ Польщі Бронеслав Геремек, визнаючи, що збереження незалежності України є одним із фундаментальних чинників безпеки в цьому регіоні, закликав активніше взятися за наповнення стратегічного партнерства конкретним змістом.
Викладаючи курс зовнішньої політики країни на рік, пан Геремек зазначив, що польському урядові слід безпосередньо надавати підтримку Києву, щоб прискорити процес трансформації та внутрішніх реформ в Україні. Варшава також і надалі залишатиметься нашим адвокатом і намагатиметься зацікавити західні країни та інституції в стабільній, проєвропейській та суверенній Україні.
Заступник директора Польського Радіо Богуміла Бардиховська сказала кореспондентові «Дня», що цьогорічна й минулорічна доповідь польського зовнішньо-політичного відомства свідчить про послідовність політики Польщі щодо України. Як і торік, Варшава знову наголосила на необхідності добрих відносин із Києвом. Втім подібні заяви не залишаються лише словами. Польща почала ділитися своїм досвідом проведення адміністративної та економічної реформ. За словами пані Бардиховської, передбачається, що архітектор польських реформ Лешек Бальцерович, який вже побував в Україні, і надалі надаватиме експертну допомогу українським урядовцям.
Щоправда досі взаємовигідне співробітництво між Польщею та Україною не може похвалитися якимись глобальними здобутками й полягає здебільше в торгівлі. Однак, можливо, таким звершенням може стати нафтопровід Одеса-Броди-Гданськ. Обидві сторони дуже зацікавленні в диверсифікації джерел енергопостачання. Про цей нафтопровід ведуться розмови тривалий час, одначе, схоже тепер справа зрушилася із мертвої точки. У програмній промові польський міністр заявив, що цього року необхідно увалити рішення щодо будівництва цього енергошляху. До такого рішення поляків, очевидно спонукало охолодження стосунків із Москвою. І Варшава не хоче бути залежною від російської труби, і, схоже, намагатиметься поставити свою крапку у цьому питанні.