Найімовірніший кандидат від демократів на пост президента США сенатор від Массачусетсу Джон Керрі, за попередніми даними, лідирує зі значним відривом від своїх конкурентів на попередніх виборах (праймеріз) у п’яти з семи штатів.
Для семи претендентів на місце кандидата у президенти від Демпартії голосування в семи штатах — Арізоні, Делавері, Міссурі, Північній Дакоті, Нью-Мексико, Південній Кароліні та Оклахомі вважається поки що найсерйознішим випробуванням. Голосування відбувається одразу в семи штатах і є своєрідною перевіркою на національному рівні, через що цей етап праймеріз називають «суперсімкою».
Колишній командувач військами НАТО в Європі генерал Уеслі Кларк лідирує в Оклахомі, сенатор від Південної Кароліни Джон Едвардс перемагає в цьому штаті. В інших штатах попереду Джон Керрі. Офіційно заявив, що знімає свою кандидатуру, сенатор від Коннектикуту Джозеф Ліберман (партнер Альберта Гора по попередній кампанії). Як пише американська преса, Говард Дін, колишній губернатор Вермонту та лідер перегонів до початку праймеріз, остаточно втратив надію на номінацію. Він уже витратив усі свої передвиборні гроші — 40 мільйонів доларів — і навіть не заплатив команді зарплату за останні три тижні. Відсутність єдиного переможця примушує оглядачів вважати, що основним конкурентом Керрі стає Едвардс. Щоправда, вже зараз політтехнологи кажуть про можливу цікаву комбінацію: сенатор Керрі може піти на штурм Білого дому в одній зв’язці з сенатором Едвардсом, запропонувавши супернику крісло віце-президента.
Незабаром після того, як результати опитувань громадської думки показали, що сенатор від Массачусетсу випереджає за популярністю чинного президента Буша, в журналі «Newsweek» з’явилася стаття, в якій Керрі звинувачують у зв’язках... з китайською розвідкою. Як пише журнал, у липні 1996 року сенатору були потрібні гроші на чергову виборчу кампанію, і він прийняв у своєму офісі на Капітолійському пагорбі потенційного спонсора — якогось Джона Чанга. Чанг мав намір зробити велике пожертвування до передвиборного фонду Керрі та привів із собою на зустріч китайську бізнесвумен Лю Чаоїнь. В обмін на певну підтримку вона пожертвувала $10 тис. до виборчого фонд Керрі, стверджує «Newsweek». А через кілька місяців слідчі ФБР з’ясували, що Лю Чаоїнь є підполковником китайської армії, а гроші надходили на американські рахунки за розпорядженням голови військової розвідки Китаю. Щоправда, зазначає журнал, жодних доказів того, що Керрі про це знав, знайдено не було.