На американські авіаудари світ у своїй більшості відреагував фактично в один голос — із осудом тероризму. Проте стосується така позиція переважно безпосередніх союзників США або країн, чиї відносини з американцями не зазнавали суттєвих проблем і до того. Низка лідерів ісламських країн поставилася до американської відплати щонайменше з занепокоєнням, а подеколи й з осудом.
Повну підтримку Вашингтону запропонував Європейський Союз. Росія наполягає дати відсіч «злу», а Китай висловив розуміння. Німецький канцлер Герхард Шредер заявив про «необмежену солідарність» своєї країни зі Штатами в військових діях. Міністр закордонних справ Ізраїлю Шимон Перес також вважає рішення Буша про початок відплати сміливим, тому «ізраїльтяни моляться за американських вояків». Президент України Леонід Кучма також заявив, що Київ підтримуватиме антитерористичну акцію «і політично, і дипломатично, і морально».
У той же час в окремих мусульманських країнах на американські авіаудари дивляться по-іншому. Посол Талібану в Пакистані навіть назвав американські атаки терактом, а Джорджа Буша — терористом. Пакистанський президент Первез Мушарраф у свою чергу, озираючись на численні протести в країні, змушений був заспокоїти своїх громадян запевненням, що внаслідок операції не постраждає мирне населення. Певне нерозуміння у світу викликало мовчання щодо подій в Афганістані з боку Саудівської Аравії та Єгипту, які мають добрі відносини зі Штатами. Іран виступив із критикою авіарейдів через ризик для життів цивільного населення. Іракський президент Саддам Хуссейн цілком передбачувано засудив американську операцію.
У деяких ісламських країнах, що хоч підтримують боротьбу з тероризмом, але тривають заворушення місцевого населення, яке бере участь в антиамериканських демонстраціях. У пакистанському місті Кветта в результаті загинув один демонстрант. Свій осуд американській акції висловило також населення країн-союзниць США. В Афінах відбулася тритисячна демонстрація під гаслом «Ні — війні», на якій було спалено американський та прапор Євросоюзу. Протести кількох сотень учасників пройшли в Парижі та Марселі.