Джордж Буш багатьом уявляється більшим ворогом, аніж Саддам Хусейн. Таку неприємну тенденцію у всьому світі помітили американські посольства, надсилаючи до Вашингтона дедалі частіше звіти з занепокоєннями.
«Ця ситуація досить дивна, оскільки рідко де згадується, що проблему становить саме Хусейн», — повідомив газеті «Вашингтон Пост» чільний американський посадовець, який має доступ до звітів амбасад США з інших країн. Соціологи дійсно відзначають зростання негативних настроїв щодо політики Сполучених Штатів в інших країнах світу. Хоч тут, за їхніми словами, не йдеться про зародження «американофобії» чи антиамериканізму: населення прониклося не антиамериканськими, а антивоєнними настроями; до американців у цілому зберігається нормальне ставлення, проте поширяються несприйняття методів політики адміністрації США. «Дебати за кордоном відбуваються не з приводу Іраку. Йдеться про нашу владу, а також про те, що в інших країнах нинішнє американське керівництво вбачають недосвідченим, самовпевненим», — розповів «Вашингтон Пост» американський чиновник із Держдепартаменту, який побажав лишитися неназваним. Сполучені Штати завжди старалися з особливою увагою ставитися до громадської думки в інших країнах. Стаття витрат на пропаганду (або ж інформаційну політику) завжди займав вагоме місце федерального бюджету США. Навіть зараз, коли скорочується мовлення радіо «Свобода» в деяких країнах Центральної та Східної Європи, то одночасно йде розширення його мовлення на Близькому Сході.
Самі ж американці в своїй більшості висловлювали готовність підтримати можливі воєнні дії проти Іраку в разі міжнародної підтримки.
Замість міжнародної підтримки Вашингтон отримав додаткові клопоти через зростання опозиції американській політиці у світі. Кульмінаційним моментом цього процесу стали антивоєнні протести 15 лютого за участі мільйонів людей. «Демократія — чудова річ», — у такому руслі пролунала реакція Джорджа Буша на маніфести пацифістів. Однак він навіть не намагався спростувати чи погодитися із тими занепокоєннями, які висловлювали демонстранти.
Ці тенденції спонукали адміністрацію Джорджа Буша до активних дій. На цьому тижні американське керівництво планує привернути увагу світової громадськості до порушення прав людини в Іраку, запустивши в хід «антипіар» на Саддама Хусейна. Учора вже відбувся брифінг за участі представників Пентагону і Білого дому, які розповідали про плани Вашингтона надати Багдаду гуманітарну допомогу і відбудувати Ірак. На цьому тижні запланована також поява серії інтерв’ю держсекретаря США Коліна Пауелла у європейській і близькосхідній пресі. Російське телебачення уже мало змогу побесідувати з головним американським дипломатом. Не забувають у Білому домі і про інформування самих іракців, яким американські літаки скидають тисячі листівок. Вашингтон, за словами американських військових, уже має досвід у плані інформування населення Афганістану. «Більшість афганців просто не знали, що сталося 11 вересня. Їм довелося пояснювати, навіщо ми прийшли, — розповів «Нью-Йорк Таймс» представник Пентагону. Подібних прорахунків Штати намагаються не допустити з Іраком.