Cьогодні завершується п’ятиденний відпочинок Бориса Єльцина на Прикарпатті. Приїзд першого президента Росії на Івано-Франківщину від самого початку був оповитий туманом таємничості. Зустріч Єльцина з керівниками області й переїзд у президентську резиденцію в Гуті відбувалися без присутності журналістів. Лише перекриті по всьому маршруту автошляхи свідчили про візит високого гостя.
Офіційні джерела в перші дні багатослів’ям не відзначалися: мовляв, візит має приватний характер. Як відпочиватиме колишній господар Кремля та скільки триватиме візит, спочатку не знав навіть голова Івано-Франківської облдержадмінстрації Михайло Вишиванюк. Усе це породило масу чуток. Місцеві спостерігачі припускають, що за відпочинковою ширмою ховаються серйозніші причини візиту. Вони можуть бути пов’язані як з подіями у самій Росії, де адміністрація президента Путіна почала активний наступ на прибічників так званої «сім’ї Єльцина», так і з похолоданням в українсько-російських відносинах, які зумовлені тузлинською кризою, і бажанням українського керівництва заручитися підтримкою в цьому питанні Єльцина. Не виключається також, що візит якимось чином пов’язаний iз наближенням виборів у Росії та Україні.
На публіку подружжя Єльциних вийшло лише в четвер, відвідавши Манявський скит, що в Богородчанському районі та Краєзнавчий музей в Івано-Франківську. Несподівана поява Єльцина біля ратуші в обласному центрі зібрала майже півтисячі осіб, з якими російський гість кілька хвилин поспілкувався. Загалом приїзд Єльцина на Івано-Франківщину викликав жвавий інтерес серед людей. У Івано-Франківську Бориса Миколайовича шанують, як одного з найголовніших руйнівників ненависного тут Радянського Союзу. Єльцини ніби привезли iз собою часточку того романтичного періоду, який супроводжував здобуття Україною незалежності на початку 90-х років минулого століття.
Лише під час відвідин подружжям Єльциних однієї з найвизначніших історико-духовних пам’яток області — Манявського скиту, місцевим телеканалам дозволили відзняти декілька кадрів. Борис Миколайович був дуже вражений тим, як змінився за цей час край. Особливо його вразило, що майже зникли старі селянські хати-мазанки, а обабіч дороги, якою його везли в Гуту, переважно красуються сучасні котеджі. Із оптимізмом перший російський президент говорив про українсько-російські відносини: «Ми підписали з Леонідом Даниловичем (Кучмою. — Авт. ) великий договір, котрий діє досі, котрий все в себе ввібрав, і по ньому наші держави, наші народи зараз живуть. Я вважаю, що, звичайно, й за ці роки після моєї відставки є також добрі зрушення. Мені здається, практично вирішена енергетична проблема, котра весь час була з газом, весь час сперечалися. Знайшли рішення. Зараз знову виникло «керчинське питання». Та вирішиться й воно. Ось в кінці листопада зустрінуться прем’єр-міністри двох країн. Я думаю, що знайдуть рішення. Якщо вже вони не знайдуть, ну, що ж — доведеться зустрітися двом президентам. Президенти обов’язково знайдуть рішення!» — наголосив Борис Єльцин.