Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Таємниця загибелі «Курська» трохи прояснилася

17 лютого, 2001 - 00:00

Загибель атомного підводного човна «Курськ» 12 серпня минулого року в Баренцовому морі сталася внаслідок вибуху торпеди, повідомив на прес- конференції в Москві член державної комісії з вивчення обставин загибелі «Курська», депутат російської Думи, віце- адмірал Валерій Дорогін.

Комісія вперше офіційно визнала версію, якої дотримуються західні експерти: найбільш вірогідна причина трагедії — несправна торпеда. Щоправда, Дорогін заявив, що причина першого вибуху дотепер не встановлена, повідомляє Бі Бі Сі. Отже, версія зіткнення «Курська» з іноземним судном або міною, якої до цього дотримувався російський уряд, як і раніше, не відкинута. У день катастрофи в районі маневрів російського флоту знаходилося декілька підводних човнів Великої Британії та США. Однак ці країни заперечують, що їх судна були поруч з «Курськом». За словами Дорогіна, після першого вибуху компонентів палива однієї з торпед стався другий могутній вибух. Моряки, які знаходилися в перших відсіках, загинули майже одразу.

Дорогін вказав на три можливі причини аварії: внутрішні неполадки, зіткнення з іноземним підводним човном або з міною, причому останнє надто малоймовірне. На його думку, «ми ніколи не дізнаємося, яка причина першого вибуху». Перший з двох вибухів, як вважають американці, був еквівалентом вибуху боєголовки торпеди, начиненої рідким паливом. Комісія з розслідування загибелі «Курська» досі не обнародувала остаточних висновків. Як написала «Нова газета», думки членів комісії з питання повідомлення громадськості правди розходяться і, швидше за все, доти, поки човен не піднімуть на поверхню, заключного вердикту оголошено не буде. Не в останню чергу тому, що версія зіткнення з іноземним підводним човном не знаходить документального підтвердження.

Денис СКЛЯРЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: