Учора понад сто ізраїльських танків увійшли в місто Раммалу на Західному березі ріки Йордан і в сусідні табори палестинських біженців, що стало наймасштабнішою демонстрацією сили з боку Ізраїлю з початку палестинської інтифади 17 місяців тому. Як повідомляє агентство Рейтер, щонайменше 25 палестинців загинуло в секторі Газа і на Західному березі. Ізраїльське командування заявляє, що хоче викорінити екстремістів і, фігурально висловлюючись, побудувати стіну між Рамаллою, яку називає «столицею тероризму», та Єрусалимом. Палестинська сторона в свою чергу стверджує, що, намагаючись зайняти весь Західний берег і сектор Газа, ізраїльська армія ставить перешкоди запланованому на цей тиждень приїзду американського посередника на Близькому Сході Ентоні Зінні.
Міністр інформації Палестинської Автономії Ясір Абед- Раббо заявив агентству Рейтер, що ізраїльські солдати обстріляли резиденцію Ясіра Арафата, поранивши при цьому одного з його охоронців. Ізраїльське командування ці повідомлення заперечує.
Напередодні ізраїльські війська за підтримки близько 30 танків увійшли в табір біженців Джабалія, де у зіткненнях загинуло 13 палестинців, раніше в сутичках у Рамаллі і на півночі сектора Газа було вбито ще шість палестинців. Ізраїльська армія також проводила масові затримання. Близько 400 палестинців було затримано в місті Калкілья, ще 600 — у таборі біженців у Дехейші недалеко від Віфлеєма.
Ізраїль дозволив лідеру палестинців Ясіру Арафату, який у цьому місяці збирається на конференцію лідерів арабських держав у Бейруті, пересуватися по сектору Газа і Західному березі ріки Йордан. Цей крок Ізраїль пояснив тим, що палестинська влада нарешті затримала трьох підозрюваних у вбивстві в жовтні минулого року ізраїльського міністра туризму Рехавама Зеєві. Однак наступ на палестинські території продовжується, а скасування обмежень на пересування Арафата викликало невдоволення у союзників прем’єр-міністра Ізраїлю Аріеля Шарона по правлячій коаліції. Керівники блоку «Наш дім Ізраїль — Національна єдність» заявили, що фракція «одноголосно вирішила, що не може брати участь в пораженському курсі уряду Шарона».
Однак палестинська сторона категорично не погоджується з тим, що дозвіл на пересування Арафата можна вважати якою- небудь поступкою. «Про яке переміщення може бути мова, якщо всі міста окуповані ізраїльською армією? — сказав учора на прес-конференції Надзвичайний і Повноважний Посол Палестини в Україні Валід Заккут . — Але ми все-таки сподіваємося, що Арафат буде брати участь у бейрутському саміті». Відповідальність за те, що відбувається на Близькому Сході, за словами Посла Палестини, лежить на Аріелі Шароні:
«Всі ці трагічні події відбуваються після багатьох запропонованих раніше ініціатив. Найважливіша з них — ініціатива принца Саудівської Аравії — Ізраїль виводить свої війська з окупованих у 1967 році палестинських територій і після цього встановлюється мир між арабськими країнами та Ізраїлем. За мирні ініціативи виступає і Європа, зацікавлена у встановленні миру в Палестині. Після візиту президента Єгипту Хосні Мубарака до США американська адміністрація повертає свого посланця Етноні Зінні на палестинські території. Також очікується, що Америка пришле своїх спостерігачів, хоч раніше Шарон був проти цього.
За останні тижні Шарон тільки посилює силовий тиск. Палестинські міста попали під бомбардування, штаб-квартиру Ясіра Арафата в Рамаллі бомбили три рази. Навіть коли лідер Палестини зустрічався з посланцем ЄС, бомби розривалися за 23 метри від місця зустрічі. Три дні тому повністю зруйнували резиденцію Арафата в Газі. Але головне — жертви серед мирного населення. Тільки в понеділок було убито 128 палестинців. Більшість загиблих — це жінки і діти. Люди у відчаї, тому що навіть у житлових кварталах падають бомби. Більшість арештованих ізраїльтянами палестинців — прості мирні жителі. Взагалі, палестинці не озброєні. Якщо у народу Палестини і є зброя, то її дуже мало».