Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Теорія ядерної траєкторії

США визначились з цілями ударів
12 березня, 2002 - 00:00

Як зазначає газета, Пентагон у своїх теоретичних викладках розглядає три ситуації, в яких може бути застосовано ядерну зброю: «удар у відповідь на застосування ядерної, біологічної чи хімічної зброї», «удар по цілях, які можуть витримати інші види атаки», та «несподіваний розвиток військової ситуації». Що вважати «несподіваним розвитком» не визначено. Під цю категорію може потрапити будь-яка нестандартна ситуація. Що ж до застосування ядерної зброї проти Росії, «Лос-Анджелес таймс», посилаючись на доповідь Пентагону пише, що Москва опинилася у списку лише тому, що сама має власний ядерний арсенал, а до категорії ворогів її ніхто не зараховував. Однак британські військові експерти зазначають, що попри апріорне визнання Вашингтоном Москви як можливої цілі ядерної атаки, наразі вона вперше потрапила до офіційного переліку країн-мішеней.

Як пише газета «Гардіан», документ під назвою «Огляд ядерного стану» було підготовано за відома президента Буша командою особливо радикальних пентагонівських «яструбів». Зокрема, один з них — Стефан Янгер — нещодавно відстоював необхідність розробки нового покоління малопотужної ядерної бомби для знищення підземних споруд суперника. Як зазначає газета, певне коло стратегів Пентагону наголошує на необхідності мати на озброєнні саме невеликі ядерні бомби. Гігантська потужна зброя як стратегічний ресурс у боротьбі проти країн- парій неефективна. Як заявив минулого року міністр оборони США Дональд Рамсфельд, Саддам Хусейн не боїться американської ядерної зброї, «бо знає, що президент США не скине 100-кілотонну бомбу на Багдад».

Роботу над «міні-бомбами» доповідь Пентагону пропонує розпочати вже наступного місяця. Це неминуче наблизить день, коли США випробують тактичну ядерну зброю, що буде порушенням Договору про заборону ядерних випробувань. Останній США підписали шість років тому і дотримувалися його вимог попри те, що американський Сенат договір так і не ратифікував.

Минулого року адміністрація президента Буша запросила у відповідних служб інформацію про те, коли на законсервованому ядерному полігоні в Неваді можна буде поновити випробування.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: