«Моя дорога Ханно!» — так називається спектакль присвячений подіям 1941 року в Бабиному Яру й поставлений на сцені брауншвайзького театру «Лот».
Вже втретє режисер «Лоту» Гілберт Голтсганг створює спектакль про нацизм. Спектакль про Бабин Яр поставлено за листами «зі Сходу» сержанта резервного політичного батальйону Германа Гішена. «Моя дорога Ханно! — писав він більше аніж півсторіччя тому. —... У Росії ми матимемо справу з темними елементами. Майор говорить: негайно розстрілюйте кожного, кого в чомусь підозрюєте. Я з нетерпінням чекаю на це». Або з іншого листа: «... тут впадаєш у лють і хочеш перестріляти всіх росіян...» Поступово перед глядачем розгортається картина трагедії вересня 1941-го, коли на київському «полі смерті» за назвою Бабин Яр було вбито, за відомостями Рейху, 33771 євреїв. Пізніше, щоправда, з'ясувалося, що жертвами стали люди й інших національностей.
Звертаючись до теми злочинів нацистів, режисер Голтсганг спробував якомога виразніше відтворити атмосферу гноблення. П'єса через це ставиться не на традиційній сцені «Лоту», а в колишній казармі. Серед нечисленних декорацій — грати. Взагалі спектакль можна назвати документальною постановкою — крім листів Германа, актори зачитують донесення есесівців та поліцаїв про акцію в Бабиному Яру. І коли Германа, 45-літнього колишнього комерсанта з Бремена, представлено в п'єсі швидше як дещо наївного поліцая, котрий вдень і вночі думає про свою родину, то таким не виглядає Фрідріх Жекелн — координатор каральної акції в Україні, а потім — у Балтії. У спектаклі це ім'я посідає особливе місце — саме він, окрім Гітлера та його найближчого оточення, вважається одним із головних винуватців трагедії в Бабиному Яру.
Німеччина регулярно звертається до теми націонал-соціалізму. Згадують, звичайно, і події в Україні. Але про них у невеликих містах — таких, як Брауншвайг — кажуть не часто. Те, що в спектаклі розповідається саме про Бабин Яр, — не випадково: при згадці злочинів нацистів у числі перших називають саме це «поле смерті». «Я не бував в Україні, але відвідав Росію, — сказав «Дневі» Рудгер Гішен — син автора листів, за якими поставлено «Мою дорогу Ханну». — Люди там вважають, що націонал-соціалізм був історичною помилкою. Мене радує таке розуміння».