Албанська громада косовського міста Мітровіца невдоволена нинішнім становищем і використовує будь-який привід, щоб поквитатися зі своїми недавніми кривдниками-сербами. Завдяки зусиллям миротворців справа до фізичної розправи не дійшла. Командувач французьких миротворців генерал П’єр де Сакі де Санн вважає, що косівську проблему чисто військовими засобами не вирішити. На його думку, місцеве населення має отримати надію на економічне відродження. Тобто Вашингтон і Белград повинні відмовитися від взаємних звинувачень, а натомість шукати шляхи відновлення економіки в косовській провінції
«Ми не терпітимемо провокаційних дій з боку як сербів, так і албанців», — заявив цими днями генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон після нової хвилі сутичок косовського населення з міжнародними миротворцями. Річард Голбрук, колишній посланець Сполучених Штатів із врегулювання косовського конфлікту, звинуватив у розпалюванні міжетнічного насильства югославську владу. Все почалося з того, що міжнародні сили КФОР провели в неділю пошук зброї у жителів Мітровіци. Почали свою операцію миротворці із північної частини міста, де проживають переважно серби. В усіх мас-медіа Югославії одразу ж пройшла грізна критика дій кейфорівців. Агентство новин «Бета-ньюс едженсі» повідомило про те, що американські та німецькі солдати під час пошуку зброї застосовували щодо населення силу. Голова мітровіцької Національної сербської ради Олівер Івановіч звинуватив американців у агресії — «їхня поведінка непростима, вони спрямовували свою зброю навіть на дітей». А загальноюгославська газета «Політика» на першій сторінці розташувала матеріал, у якому назвала пошуки зброї вояками КФОР «зухвалими». Сербський журналіст висунув навіть звинувачення, нібито до кейфорівців затесалися косовські албанці, перевдягнувшись у форму миротворців: «Таким чином вони можуть без перешкод чинити в сербських помешканнях розбій».
Результатів піднятого галасу чекати довелося недовго. Уже в понеділок близько п’ятдесяти тисяч косовських албанців рушили із косовського адміністративного центру Приштини до Мітровіци з протестом. Сербська частина населення, — близько чотирьох тисяч осіб, — вийшла на вулиці, аби захищати себе. У разі зустрічі двох розлючених етнічних груп кровопролиття було б неминучим. Міжнародним силам КФОР знадобилося близько двох годин, щоб приборкати розбурханий натовп iз допомогою сльозоточивого газу.
Остання ніч, як повідомляють світові інформагентства, була досить спокійною. Щоб були такими ж і наступні, багатьом політикам у знаходженні компромісу, вочевидь, доведеться добряче попотіти. Репліки ж про чиюсь винуватість у останній сутичці, — чи то югославської влади, чи американських солдатів, — навряд чи знімуть напругу в провінції.