Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Литві «сибірки» не бояться

6 листопада, 2001 - 00:00

Звістка про виявлення спор «сибірки» у поштовому мішку Посольства США у Вільнюсі стривожила багатьох жителів України: епідемія у цій країні мала б наслідки і для нас. Однак мотивів для стурбованостi немає, запевнили «День» у Вільнюсі. Як повідомив керівник служби інформації Посольства США у Литві Майкл Бойл , учора вдень фахівці Литовського центру суспільного здоров’я провели дезинфекцію приміщення, де розбиралася пошта диппредставництва. Майкл Бойл заявив:

— Ми вважаємо, що вжито всіх необхідних заходів. Бажаючим співробітникам посольства та членам їх сімей видані антибіотики. Фахівці Литовського центру суспільного здоров’я також на всякий випадок узяли проби в усіх приміщеннях посольства.

— Чи не поменшала кількість відвідувачів посольства після звістки про виявлення спор «сибірки»?

— Справа в тому, що в четвер і п’ятницю у Литві відзначали національне свято, і тому відвідувачів у Посольстві було мало. У понеділок люди прийшли здавати документи і отримувати візи, у консульський відділ була черга, як звичайно.

Про заходи безпеки, яких вживає литовська влада, «Дню» розповів директор Центру профілактики і контролю за інфекційними захворюваннями Броніс Моркунас :

— Ми склали правила роботи з підозрілою кореспонденцією. З особливою обережністю потрібно поводитися, якщо отриманий вами пакет має дуже велику вагу, якщо лист пом’ятий, на конверті не вказаний відправник, адреса написана з помилками. Треба відразу ж звернутися до поліції, яка забере підозрілий конверт у лабораторію.

— Чи багато у Литві випадків хуліганства з нешкідливим порошком, підсипаним у листи?

— З 15 жовтня було 69 таких підозрілих конвертів. Усі вони обстежуються мікробіологічно. Ми на ці конверти дивимося дуже серйозно, щоб покласти край будь-якій можливості поширення інфекції. Проводиться й бактеріологічне, і хімічне обстеження.

— Чи були у Литві випадки захворювання худоби на «сибірку»?

— У 1998 році в одному районі був такий випадок.

— Чи вплинула звістка про виявлення спор «сибірки» на життя литовського суспільства?

— Населення сприймає все дуже спокійно. Ми, звичайно, проводимо роз’яснювальні роботи. Я не сказав би, що люди кинулися до аптек купувати антибіотики. Тому що загрози ніякої немає. Через один заражений мішок епідемії не буде ні у Литві, ні в Україні.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: