Останні події в угорському парламенті значно оживили звично малодинамічне політичне життя країни. Соціалістична партія, одна із двох найвпливовіших у країні, і сьогодні — найбільша опозиційна партія — оголосила бойкот законодавчому органу. У четвер усі депутати-соціалісти (134 з 386 парламентаріїв) заявили, що відмовляються брати участь у роботі парламенту аж до виборів, які відбудуться 7 квітня. Опозиціонерам не сподобалося, коли їх обізвали зрадниками. «Риторика ненависті», як вони висловилися, йшла від угорського уряду та безпосередньо прем’єр-міністра Віктора Орбана.
Більш точну причину «соціалістичного бойкоту» не можуть сказати навіть у самій Угорщині. За однією версією, на пленарному засіданні Державного зібрання глава кабінету міністрів Орбан назвав чи то одного із депутатів-соціалістів чи соціалістичну фракцію в цілому «зрадником (зрадниками) батьківщини». За іншою, слово «зрадник» вигукнув не Орбан, а хтось із парламентаріїв. Керівник Соцпартії Ласло Ковач твердить, що прем’єр-міністр свідомо звинуватив всю соціалістичну фракцію в зраді. Подібна поведінка «першої особи» Угорщини суперечить нормам публічної політики в цивілізованій державі, заявив він журналістам.
Суперечка між соціалістами та правлячою партією зав’язалася через нібито повільне просування Угорщини до Євросоюзу. Соціалісти звинуватили уряд у незграбності, яку урядовці проявляють під час переговорів з представниками ЄС щодо приєднання країни до Союзу. Зі свого боку, угорські міністри звинуватили соціалістів у намаганнях «зібрати урожай» на електоральному полі своїми гучними заявами про помилки уряду. Урядовці вважають, що цим самим опозиція просто зраджує національні інтереси Угорщини. Соціалісти переконані, що національним інтересам країни, в даному випадку, ринку праці, шкодить дозвіл уряду Орбана на працевлаштування в Угорщині громадян Румунії (етнічних угорців).
Шандор Надь, лідер соціалістів у парламенті, переконаний, що «розсівання ненависті» нинішньою партією влади «Фідес» та її лідером Віктором Орбаном «розколює народ посеред передвиборної кампанії».
За останніми рейтингами, і Соцпартія Угорщини, яка була створена у 1989 році реформістським крилом комуністів, і «Фідес» мають фактично однакові рейтинги популярності. Перевага однієї сили над іншою міняється мало не щодня, а відрив становить 1 — 2%. Вибори в країні відбуватимуться в два етапи — 7 та 21 квітня. Багато хто пророкує прихід до влади соціаліста, кандидата у прем’єр-міністри Петера Медьєши. Логіка таких передбачень проста: спочатку країною керували праві, з 1994 по 1998 соціалісти в коаліції з Партією вільних демократів, потім знову правоцентристи... Хто на черзі?