У рамках неформального саміту СНД у Києві президенти Грузії та Росії Едуард Шеварднадзе і Володимир Путін обговорили, як і передбачалося раніше, проблему відновлення залізничного сполучення між Сочі — Сухумі, що останнім часом стала каменем спотикання російсько-грузинських відносин. Запуск електрички Сочі — Сухумі без узгодження із грузинською стороною став однією з причин того, що в середині січня президент Шеварднадзе заявив про небажання Тбілісі продовжити мандат миротворчих сил СНД у зоні абхазького конфлікту. Сьогодні Грузія вже не наполягає на припиненні залізничного руху між російським Сочі та абхазьким Сухумі. Путін і Шеварднадзе домовилися, як передає РІА «Новости», що ця проблема «має вирішуватися паралельно з процесом повернення до Абхазії грузинських біженців та загальним урегулюванням грузино-абхазького конфлікту». Москві та Тбілісі вдалося дійти компромісу, але невідомо, наскільки тривалою буде така тональність російсько-грузинського діалогу.
Україна ж на саміті СНД вкотре заявила про своє прагнення сприяти вирішенню абхазького конфлікту. Президент Кучма підтвердив готовність Києва взяти активну участь в реалізації ініціативи Едуарда Шеварднадзе, щодо проведення міжнародної конференції з проблеми Абхазії. Леонід Кучма зазначив, що «взаємодія між Україною та Грузією знаходиться на високому рівні».
Практичним доказом заяви Президента України можуть стати результати візиту українського міністра оборони Володимира Шкідченка до Грузії, що розпочинається цієї п’ятниці. Глава оборонного відомства України проведе переговори зі своїм грузинським колегою Давидом Тевзадзе, президентом Шеварднадзе та державним міністром Автанділом Джорбенадзе. У центрі уваги будуть питання двостороннього військового та військово-технічного співробітництва, а також співробітництва в рамках програм НАТО. Як заявляв раніше Посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе, його країна зацікавлена в допомозі українських фахівців у відновленні системи ППО. Реалізація вищеперерахованих проектів україно-грузинського співробітництва є сьогодні набагато реальнішою, ніж втілення ідеї про українських миротворців в Абхазії.