Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Україна — Китай: пролог до вдалого дебюту

19 листопада, 2002 - 00:00

Нове партійне керівництво Китаю докладатиме всіх зусиль для подальшого розвитку відносин з Україною, заявив після зустрічі з Президентом Кучмою міністр оборони Китаю Чі Хаотянь. Він зазначив, що вважає українського Президента «великим другом китайського народу» і сказав, що йому приємний той факт, що Леонід Кучма — перший іноземний лідер, який відвідав Китай після з’їзду Компартії КНР, передає Інтерфакс-Україна.

Міністр комісії з оборонної науки, техніки та оборонної промисловості КНР Лю Цзібінь, як повідомила прес-секретар Президента України Олена Громницька, відзначив значне просування співробітництва двох країн у космонавтиці, назвав особливо перспективним співробітництво у суднобудуванні, підготовці фахівців і підкреслив, що Китай особливо зацікавлений у співробітництві з Україною в авіабудівництві, де українська сторона має великий потенціал. Пекін, як повідомляється, зацікавлений у супроводі літаків Ан (їх в Китаї понад 100) українськими фахівцями, а також в їхній допомозі в модернізації літаків. Крім того, українські та китайські фахівці незабаром можуть розпочати роботу над створенням нової техніки, зокрема, крила для 70-місного реактивного регіонального літака. Українські авіабудівники розраховують, що незабаром у Пекіні буде сертифіковано літак Ан-74. Крім того, як повідомив керівник відділу маркетингу та продажу АНТК ім. Антонова Олександр Ківа, один із проектів, реалізація яких обговорюється, стосується модернізації літаків YUN-8 F600, прототипом яких є Ан-12, а інший — модернізації літака YUN-5, прототипом якого є Ан-2. АНТК їм Антонова виступає також партнером у проекті АRJ-21. Китай також продовжує вивчати пропозиції української сторони щодо літака Ан-70.

Разом з тим не тільки економічна потужність Китаю цікавить Україну. Як відомо, Пекін є постійним членом Ради Безпеки ООН, тому, як припускає, зокрема, ІТАР-ТАРС, українська сторона може попросити Китай використати вплив для того, щоб група інспекторів ООН перевірила безпідставність обвинувачень щодо продажу Іраку радарних систем «Кольчуга».

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: