Найбільш глобалізованою країною світу є Ірландія, свідчать результати дослідження журналу «Foreign Policy». Видання склало рейтинг глобалізації, до якого увійшли 62 країни світу, в яких живе 85% населення земної кулі. За підрахунками «Foreign Policy» ці держави забезпечують понад 90% світової економіки. Крім Ірландії, до першої п’ятірки найбільш глобалізованих країн увійшли Швейцарія, Швеція, Сінгапур та Нідерланди.
Складаючи рейтинг, експерти журналу враховували чотири основних параметри. По-перше, ступінь економічної інтеграції — рівень міжнародної торгівлі, інвестицій тощо. По-друге, персональні контакти — міжнародні поїздки й туризм, обсяг міжнародних телефонних переговорів, поштових переказів. По- третє, технології — число користувачів мережі Інтернет, інтернет-серверів тощо. По- четверте, залучення держави до міжнародної політики — членство в міжнародних організаціях, кількість посольств, що працюють в країні й тому подібне.
Дослідження «Foreign Policy» свідчить, що Україна наразі є більш глобалізованою, ніж Росія. Наша держава посіла 42-е місце в рейтингу, зберігши його з минулого року, а східний сусід з минулорічного 40-го місця опинився на 45-й позиції. Україна обійшла Росію в тому, що стосується рівня залучення економіки у світову економічну систему (за цим показником Київ посів 35 те, а Москва — 51-е місце);у кількості закордонних поїздок громадян (в нас 43-е місце, в росіян — 54 е). За обсягамиміжнародної торгівлі Україна зайняла 11-е місце, Росія — 40-е. Ми програєм у кількості міжнародних організацій, в роботі яких бере участь наша держава (12-е місце в Росії, 22 е — в України), а також усвоїй присутності в Інтернеті (відповідно, 41-е і 45-е місця).
Велика Британія посіла в рейтингу дев’яту позицію, за нею йдуть Фінляндія, США й Франція. Чехія зайняла 15-е місце, Німеччина — 17-е, Польща — 32-е, Японія — 35 е, Китай опинився на 51-йпозиції.
Серед загальних тенденцій минулого року агентство «Washington ProFile» відзначає значне зниження рівня економічної інтеграції в Західній Європі, зменження обсягів міжнародної торгівлі та більш «осілий» спосіб життя населення світу. В порівнянні з минулим роком скоротилося число охочих мандрувати іншими країнами.