Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Україна стане мостом між Сходом і Заходом

18 лютого, 2010 - 00:00

За останній місяць Україна двічі продемонструвала, що вона ретельно зберігає цінності демократії й віру в те, що людям важливо голосувати. Всі основні закордонні спостерігачі назвали президентські вибори в Україні дійсними, вільними, чесними й відкритими, що свідчить про рішучість українського народу проводити голосування на демократичній основі. Народ України хотів змін, і його голос був почутий. Зараз ми несемо величезну відповідальність і повинні допомогти своїм співвітчизникам, які проголосували за мене, сподіваючись на краще життя.

Характер виборів визначався фінансовою та економічною кризою, що розорила нашу країну. До світової економічної кризи Україна була одним із найдинамічніших перехідних ринків Європи, і здавалося, що економічне процвітання в найближчій перспективі буде в межах досяжності. Зараз усе змінилося, й люди прагнуть змін у методах роботи нашого уряду в Україні.

Ми маємо ще покінчити з політичним хаосом, що паралізував Україну й уже тривалий час тримає нашу країну в заручниках. Я наполегливо працюватиму в цьому напрямку на посаді президента. Єдиний шлях для досягнення цієї мети такий: одразу після оголошення підсумків президентських виборів і затвердження результатів усі головні політичні сили та їхні лідери мають об’єднатися заради порятунку країни, уникаючи конфронтації. Наша країна здатна на багато що, але ми нічого не зможемо добитися, якщо продовжимо сваритися між собою, ігноруючи ті величезні проблеми, які ми зобов’язані вирішити.

Дозвольте мені тут сказати, що я як президент твердо націлений на впровадження європейських цінностей в Україні. Україна повинна скористатися своїми геополітичними перевагами й стати мостом між Росією та Заходом. Налагодження добрих відносин із Заходом і ліквідація розриву з Росією допоможе Україні. Нас не слід примушувати робити неправильний вибір між перевагами Сходу й Заходу. Як президент я намагатимуся наводити мости між ними, а не будувати вулицю з однобічним рухом в одному напрямку. Ми — нація з європейською ідентичністю, але в нас також є історичні, культурні й економічні зв’язки з Росією. Відновлення відносин із Російською Федерацією не розходиться з нашими європейськими прагненнями. Ми відновлюватимемо відносини з Москвою як із стратегічним економічним партнером. Також є основи для налагодження добрих стосунків з усіма нашими сусідами.

Якщо ми хочемо стати мостом між двома важливими сферами, нам не можна просто вести розмови й давати обіцянки; ми повинні сформувати конкретну політику й добиватися реального прогресу. Якщо ми сподіваємося вступити до Європейського Союзу, ми зобов’язані забезпечити політичну стабільність і підтвердити, що є економічно життєздатною нацією. Ми маємо бути прагматиками й зосередити зусилля на вступі до ЄС. Ми повинні створити прозору політику, яка дозволить нашій економіці процвітати й продемонструє, що Україна додасть цінності ЄС, ставши його новим членом.

Я твердо збираюся проводити таку політику, яка укріпить наші зв’язки з шанованими міжнародними фінансовими інститутами, а також підвищить нашу репутацію в світовій економічній спільноті. Моя передвиборна програма «Україна для людей» — це глибокий і всебічний план, у якому чітко зазначено, як досягти соціально-економічного прогресу. Це непросте завдання. Ми зіткнемося з тими самими конфліктними ситуаціями, з якими стикається Європа й Вашингтон, — як стимулювати нашу економіку для створення робочих місць, не ослабляючи при цьому необхідний нашим громадянам соціальний захист. Ми маємо знищити корупцію, яка за останні роки поширилася повсюдно й позбавила нас можливостей залучати іноземні інвестиції.

Якщо ми хочемо вступити до ЄС і підняти рівень життя українців до стандартів інших європейських країн, нам треба відродити нашу економіку зсередини. Для забезпечення процвітання економіка України має досягти трьох засадничих цілей. По-перше, ми зобов’язані створити робочі місця; по-друге, нам необхідно стабілізувати ціни, щоб люди могли собі дозволити товари першої необхідності для життя; і по-третє, ми повинні зробити так, щоб наші громадяни отримували гідні зарплати й пенсії. Дати нашим громадянам базову економічну основу — ось критичний перший крок на шляху відновлення порушених зв’язків між українським народом і державою.

Ось моя програма дій: відновити економічну життєздатність і вгамувати політичні бурі, що стали справжнім лихом для країни; дати Україні можливість скористатися перевагами її природного положення як процвітаючого мосту між Росією й Заходом; і нарешті, економічно й політично підготувати вільну та відкриту Україну до вступу до Європейського Союзу, коли настане час.

Україна — це прекрасна країна, де живуть працелюбні й добродійні люди, яким потрібен лише шанс на поліпшення життя. Я знаю, що якщо ми зуміємо об’єднатися, ми дуже багато чого зможемо досягти. Як президент я планую дати українцям таку країну, на яку вони заслуговують, — Україну для людей.

The Wall Street Journal, 17 лютого 2010 р., переклад ИНОСМИ.Ru

Віктор ЯНУКОВИЧ, обраний президент України
Газета: 
Рубрика: