«Ми вбачаємо в Україні виняткового партнера й наші відносини повинні поглиблюватися», — підкреслив на вчорашній зустрічі iз пресою міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні. Пан Мартоні перебував у Києві з офіційним візитом упродовж двох днів. Під час його зустрічі з українським колегою Анатолієм Зленком було обговорено низку питань, iз-поміж яких виділялося два й обидва стосуються... боротьби. Перше: боротьба з можливими негативними наслідками у двосторонніх відносинах через розширення ЄС. Друге: боротьба та захист від стихійних лих.
Невпинне й динамічне просування Угорщини до Європейського Союзу, куди наша сусідка повинна увійти вже через рік-два, не може не насторожувати Україну. Пан Зленко неодноразово перед цим наголошував на деяких негативих наслідках розширення єврооб’єднання. У Києві побоюються відмежування нашої країни від решти європейських держав із наближенням ЄС до українських кордонів. Угорщина, яка, втім, і сама переживає чимало проблем на шляху до вступу в ЄС, у цьому плані, за словами Зленка, займає «гнучку позицію». За що їй український міністр красно подякував. Йдеться зокрема про угорську візову політику щодо України. Пан Мартоні iз цього приводу підкреслив, що «поки Угорщина не стане повноправним членом Євросоюзу, ми не будемо запроваджувати візовий режим». І навіть коли Угорщина увійде до ЄС, міністр звернув увагу, що Будапешт «має намір запобігти виникненню негативних наслідків». Він наголосив на спрощенні практики видачі віз та додатковому створенні консульських представництв. Українська та угорська сторони минулого місяця домовилися на міжурядовому рівні про безвізовий перетин кордону. У той час як на Росію запровадження візового режиму Угорщиною чекає вже влітку цього року.
Боротьба з паводками, від яких і Угорщина, і Україна потерпають уже не перший рік, теж зайняла важливе місце у вчорашніх переговарах між міністрами закордонних справ. Пан Мартоні повідомив, що в травні у Бухаресті мають зустрітися представники наших країн для обговорення питання боротьби та захисту від стихійних лих. На початку цього місяця під час зустрічі українського прем’єра Віктора Ющенка з угорським Віктором Орбаном було домовлено про створення спільної робочої групи з розробки концепцiї протиповеневих дiй. Із 1 жовтня діятиме формування мiжнацiонального батальйону для лiквiдацiї наслiдкiв катастроф природно-техногенного характеру.