Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українська діаспора підтримує Керрі

4 серпня, 2004 - 00:00

Українська громада в Сполучених Штатах заявила про свою підтримку кандидата в президенти від Демократичної партії Джона Керрі. У зв’язку з цим було відкрито в інтернеті сторінку, де «американські» українці виклали аргументи на користь своєї виборчої позиції. Чи не найбільшу повагу в середовищі американських українців викликає факт причетності Джона Керрі до підготовки резолюції «Висловлення співчуття Сенату США та визнання Голодомору 1932 — 1933 років актом геноциду українського народу». Українці в Штатах нагадують, що президент-республіканець Джордж Буш заблокував цю резолюцію, виявивши цим самим «цілковиту зневагу стосовно українських почуттів й історичної правди».

На сайті на підтримку Джона Керрі (www.ukrainianamericansforkerry.com) мовиться, що часті візити в Україну колишнього президента США Білла Клінтона, його дружини Гіларі Клінтон, віце-президента Альберта Гора та інших посадових осіб у «передбушівський» період сприяли налагодженню тісних контактів між Вашингтоном та Києвом. Симпатики американської опозиції нагадують, що у період президентства демократів Україна обіймала третє місце у світі за обсягами отримуваної грошової допомоги (після Ізраїлю та Єгипту). Представники української громади переконані, що відтоді, як Джордж Буш пішов на зближення у міждержавних відносинах із Володимиром Путіним, Вашингтон «повернувся спиною до України» і почав проводити політику, більш орієнтовану на Москву, що загальмувало просування Росії до «нормальних міжнародних стандартів». Як наслідок, вважають українці в США, Кремль отримав можливість проводити «політику залякування» щодо країн Центральної Азії, Балтії та України. Українці в США переконані, що сенатор Керрі не підтримуватиме вектор односторонньої співпраці з Росією і продовжуватиме політику, започатковану демократами раніше. «Тому без вагань: Джона Керрі — в президенти, Джона Едвардса — у віце-президенти», — резюмують представники української діаспори.

Відомо, що переважна більшість українців у США підтримують демократів. Одна з причин несприйняття ними Республіканської партії пов’язана з виступом Джорджа Буша-старшого на початку 90-х років, у якому містилися заклики до Києва не вдаватися до сепаратистських кроків (це було потрактовано багатьма як відмова Штатів підтримати незалежну Україну). Утім, чимало українців все одно висловлюють свою підтримку республіканцям, а тому цілком імовірно, що невдовзі із США надійдуть повідомлення про підтримку чинного президента країни.

Лариса АНТОЩУК
Газета: 
Рубрика: