У Парижі триває процес над групою глухонімих рекетирів, до складу якої входить 5 українців, два росіянини і по одному представнику Вірменії та Молдови, яких звинувачено в незаконному перебуванні на території Європейського Союзу, ухилянні від сплати податків, експлуатації нелегальної робочої сили у сфері дрібної торгівлі, утриманні притонів і рекеті, повідомило агентство УНІАН з посиланням на прес-секретаря посольства України у Франції Олександра Горькова. На чолі мафії глухонімих стояв Анатолій Яресько, який упроваджував у своїй діяльності певні елементи військової субординації. Його злочинна група розбила Францію на чотири зони: північ, Париж, центр і південь, якими керували чотири його глухонімі спільники — так звані «полковники». Полковникам в свою чергу підпорядковувалися «бригадири», які збирали данину із глухонімих продавців.
За словами речника українського посольства, минулого літа у Франції було майже 300 глухонімих переважно із України, які прибували до Франції за тимчасовими візами. Реальний заробіток цих людей складався, головним чином, завдяки продажу брелків та інших дрібничок. Глухонімі заходили в кафе, ресторани, електрички, метро і з картонною табличкою із написом: «Вибачте, я глухонімий. Я продаю ці речі, щоб заробити на хліб. Дякую, якщо ви мені дасте 10 чи 15 франків».
У березні 2000 року французькій поліції вдалося розкрити всю цю унікальну торговельну мережу. Як повідомляє французька газета «Ліберасьйон», лідер глухонімої мафії А.Яресько розповів слідчим, що торговельний оборот підпорядкованої йому організації становив 2 млн. франків (305 тисяч євро). За його словами, щодня кожен продавець реалізовував товару на 500 франків, з яких сплачував від 100 до 150 франків організації, у якої він купував дрібнички по 6 франків за штуку. Щомісяця Яресько об’їжджав Францію, збираючи податок. Після «зборів» гроші відправлялися до України.
У посольстві України у Франції УНІАН повідомили, що ніхто із українських громадян, які перебувають під судом, не звертався за допомогою до українських властей. «Процес глухонімих», в судовому засіданні якого брав участь Генеральний консул українського посольства Олександр Громов, триватиме щонайменше два тижні. Спілкування дипломата з обвинуваченими було ускладнене, оскільки вони спілкуються мовою німих. Як прогнозує УНІАН, лідеру мафії глухонімих, який вже 9 місяців сидить у камері попереднього ув’язнення, «світить» від 3 до 5 років ув’язнення, але враховуючи його інвалідність, судді можуть присудити йому штраф з конфіскацією майна і вислати разом із спільниками в Україну.
На відміну від Франції, в Італії в полі зору преси опинився процес не над організацією, а над окремою людиною, яку вважають лідером української мафії в Європі. 7 лютого італійський суд засудив до 2 років ув’язнення за контрабанду наркотиків і зброї громадянина України та Ізраїлю Леоніда Мініна, повідомляє УНІАН із посиланням на італійську газету El Mundo. Раніше жодному суду не вдавалося засудити пана Мініна, пише видання. Його було затримано в Мілані 3 серпня 2000 року. При арешті у нього було вилучено алмази і 20 грамів кокаїну. Як повідомила El Mundo, в досьє Інтерполу, яке заведене на Мініна, вказано, що він спеціалізується на торгівлі зброєю з країнами Західної Африки. Під його контролем — найважливіші мережі контрабанди так званих африканских «кривавих алмазів», котрі закуповуються в обмін на зброю, яка надходить через Ліберію повстанським арміям Сьєрра-Леоне. Бізнес Мініна був побудований на тісній співпраці з зацікавленими в ньому сторонами багатьох європейських країн — Бельгії, Швейцарії, Франції, Монако, Італії, Росії, Німеччини, а також з Китаєм і Гвінеєю. Крім контрабанди зброєю, відомий мафіозі має причетність до контрабанди наркотиків і російського антикваріату.