Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Уряд Шрьодера: 100 днів реформаторського спринту

4 лютого, 1999 - 00:00

За німецьким законодавством, сказав канцлер, сім’ї з вищими прибутками мають від державних субсидій на дітей більший зиск, аніж бідніші верстви. І тому було б справедливо біднішим дати більше, а багатшим — менше. Йдеться про кілька сотень марок щомісяця, і політичні дивіденди урядової коаліції зростають помітно. Уже з самого початку соціал-демократи разом із партнерами по коаліції взяли такий реформаторський темп, що багатьом політикам його доводиться час від часу гальмувати. Так, у коаліційному договорі записано, що нову редакцію закону про використання ядерної енергії буде внесено до парламенту вже в перші сто днів правління. До чого й прагнув міністр довкілля «зелений» Юрген Тріттін. І лише тривалі розмови з енергетичними концернами, погрози бойкоту намагань уряду переорієнтувати енергетику змусили канцлера Шрьодера трохи охолодити «юнацький запал» міністра і перенести рішення десь на березень, а може, й на значно пізніший термін. Те, що знають українці — АЕС не можна поворотом рубильника назавжди вимкнути з мережі, — німці дізналися лише нещодавно. Представник Гамбурзьких електростанцій Тімм сказав, що термін роботи АЕС (для того, щоби без ризику і матеріальних втрат вивести їх з експлуатації) може розтягнутися на 40 років. Що тут технічні проблеми, а що політикум — неясно.

Уряд сьогодні виконує ті обіцянки, які він зробив під час передвиборної кампанії — біднішим верствам населення роблять більші й менші полегшення, закручуючи при цьому гайки для підприємств і заможних. Поряд із уже названими заходами з 1 квітня майже на 1 відсоток буде знижено страхові виплати найнятих працівників до пенсійного фонду. А до літніх парламентських канікул до бундестагу буде подано і проект збільшення субсидій на оплату житла.

На поповнення нових виборців, які голосуватимуть за соціал-демократів, розрахований врешті-решт і закон про подвійне громадянство. Цей «дрібний» наслідок реформи законодавства про громадянство не залишився поза увагою політично свідомої громадськості.

Віктор ТИМЧЕНКО, «День»Лейпциг
Газета: 
Рубрика: