Як і очікувалося, на президентських виборах, що проходили минулої неділі в Російській Федерації, в першому турі переконливо переміг наступник нинішнього російського президента. За даними Центральної виборчої комісії, Дмитро Медведєв набрав 70,23% голосів виборців. На другому місці — лідер КПРФ Геннадій Зюганов (17,76%). Третій — лідер ЛДПР Володимир Жириновський (9,37%). Останнє місце у лідера Демократичної партії Росії Андрія Богданова (1,29%). Примітно, що результат Володимира Путіна на виборах 2004 року був трохи вищим і становив 71,31% за явки виборців дещо більше 64%. У нинішніх виборах взяло участь 70% виборців. Що новообраний президент розцінив як мандат на «збереження курсу, який запропонував президент Путін». «Я впевнений, що ми маємо всі шанси для цього. Разом рухатимемося далі. Разом переможемо», — цитують агентства слова Медведєва.
У свою чергу Володимир Путін, котрий вийшов із Медведєвим на сцену, встановлену на Васильєвському спуску, поздоровив його з перемогою, зазначивши, що така перемога зобов’язує зберегти «успішний курс, який ми вибрали, курс останніх восьми років». Путін також високо оцінив високу явку росіян. «Це говорить про те, що ми живемо в демократичній державі, а наше громадянське суспільство стає сильним, активним, ефективним, відповідальним», — заявив він.
Тим часом Медведєв уже заявив про свої плани на майбутнє. Зокрема, він сказав, що в найближчі два місяці збирається зайнятися формуванням контурів майбутньої виконавчої влади в Росії і що робитиме це разом із Володимиром Путіним. За словами новообраного президента, його стосунки з нинішнім главою держави — це в повному сенсі товариські, партнерські стосунки, які ґрунтуються на тому, що вони досить довго разом працюють і довіряють один одному. Він висловив упевненість у тому, що його робота з В. Путіним «у такій повноцінній ефективній зв’язці може принести країні досить цікаві результати і стати вельми позитивним чинником розвитку нашої держави». Медведєв назвав Путіна майбутнім головою уряду, проте відмовився говорити, хто очолить адміністрацію президента.
Медведєв заявив, що зовнішню політику Росії, як і раніше, визначатиме президент, і що офіс прем’єр-міністра знаходитиметься не в Кремлі, а в Білому домі. Говорячи про питання зовнішньої політики, він підкреслив: «Ми повинні провести незалежну зовнішню політику, таку політику, яка проводилася останні вісім років, основним значенням якої є захист російських інтересів по всьому периметру всіма можливими засобами». Медведєв також повідомив, що свій перший зарубіжний візит зробить в одну з країн СНД.
Примітно, що серед зарубіжних лідерів президент Франції Ніколя Саркозі один із перших привітав Дмитра Медведєва з переконливою перемогою на президентських виборах і запросив його відвідати Францію з візитом. Про свою впевненість у розвитку зв’язків із Росією заявив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. За його словами, стратегічне партнерство між Росією та Євросоюзом повинно ґрунтуватися не лише на взаємних інтересах, але й на повазі до цінностей, відданість яки м проголошена обома сторонами. У листі британського прем’єра Гордона Брауна говориться про надію на те, що Лондон і Москва зможуть відновити сильно зіпсовані відносини. Федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель також заявила про своє прагнення співпрацювати з майбутнім президентом Росії Дмитром Медведєвим. Водночас представник німецького уряду Томас Штег зауважив, що вибори, які відбулися в Росії, не повністю відповідали демократичним критеріям. Подібної оцінки дотримуються і в ПАРЄ. Як повідомив керівник делегації спостерігачів ПАРЄ Андреас Гросс, результати виборів у Росії відображають волю виборців, однак демократичний потенціал було не повністю реалізовано. «Не було врегульовано стурбованість відносно реєстрації кандидатів, що ставить під питання те, наскільки ці вибори є вільними. Не було загального поліпшення щодо рівного доступу кандидатів до ЗМІ, до громадськості, що ставить під питання справедливий характер виборів», — говориться в заяві ПАРЄ.
Вельми критичну оцінку президентським виборам, які пройшли в Росії, дали претенденти на посаду президента США. Гілларі Клінтон, кандидат у президенти США від демократичної партії, заявила: «Сьогоднішні президентські вибори в Росії, на яких поставлено Дмитра Медведєва у якості особисто вказаного Володимиром Путіним його наступника, що ніколи не бралося під сумнів, є віхою у відступі цієї країни від демократії». Її суперник Барак Обама також висловив розчарування у зв’язку з тим, що ці вибори не були по- справжньому вільними й чесними через відсутність вільних ЗМІ, переслідування лідерів опозиції та політичних партій. Водночас він вважає, що США «мають продовжувати надавати підтримку демократії й громадянському суспільству в Росії, працюючи з Дмитром Медведєвим».