Популярність Морі впала зараз, за даними опитувань, нижче 20 відсотків. Вимоги чотирьох опозиційних партій оголосити вотум недовіри підтримала частина депутатів від Ліберально-демократичної партії (ЛДП), лідером якої є Морі. Головним «заколотником» у цій кризі вважають колишнього генсека ЛДП Коіші Като. Серед закидів внутріпартійної опозиції на адресу Морі є те, що він не вміє добирати компетентних людей до уряду. За даними опитувань, проведених газетами «Майніті» та «Санкей Сімбун», заклики до негайної відставки Морі підтримують більше половини японців (від 52 до 59 відсотків опитаних).
Шансів утриматися в своєму кріслі у Йоширо Морі майже немає. Для оголошення вотуму недовіри опозиції потрібна більшість із 480 голосів нижньої палати парламенту. Зараз у неї є 190 голосів, а Като з прихильниками має 64 голоси (разом — 254 незадоволених). У випадку, якщо парламент висловить недовіру прем’єру, він має або піти з посади протягом 10 днів, або розпустити нижню палату парламенту і призначити дострокові загальні вибори.
Урядова криза вже позначилася на економічній ситуації в країні, про що засвідчило падіння курсу акцій провідних японських компаній. За словами голови Агентства економічного планування Японії Таічі Сакая, політична невизначеність завжди призводила до падіння на японських фінансових ринках. Однак, як передає АП слова аналітика компанії Okasan Securities Такаші Мацумото, ринки можуть привітати відставку японського прем’єра, оскільки на цій посаді «він нічого не зробив для економіки».