Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вашингтон вирішив розробити ПРО

26 серпня, 1999 - 00:00

Американські військові обгрунтовують свої дії стурбованістю загрозою, яку представляють, на їхню думку, такі країни як Іран та Північна Корея. Остання, до речі, тижнями тримає в напрузі Азію, оголосивши про майбутні випробування нової ракети «Таеподонг».

У Росії — своя думка. Щойно в Москві закінчився перший раунд консультацій по ПРО і СНО-3, і директор департаменту з питань безпеки й роззброєння МЗС РФ Григорій Берденников заявив, що наслідком створення будь-якої національної ПРО стало би порушення нинішньої стратегічної рівноваги, знецінення певною мірою російського потенціалу й забезпечення односторонньої військової переваги. А саме — головне розгортання такої системи суперечить підписаному 1972 року Договору про ПРО. США, погоджуючися з тим, що цей договір «залишається наріжним каменем стратегічної стабільності», всупереч цьому хочуть розгорнути нову систему ПРО до 2007 року. Американське військове відомство також розробляє ще не випробувану систему морського базування, яка, на думку росіян, є надто дестабілізуючим як у ядерному, так і не ядерному плані.

Відтак, як наголосив Берденников у разі розгортання США системи протиракетної оборони, Росія змушена буде «вжити заходів для підвищення ефективності власних стратегічних ядерних сил». По суті, це означатиме початок нової гонки озброєнь. Можливо, Вашингтон сподівається, що цього разу росіянам бракуватиме коштів і ресурсів, аби потягатися з американцями — адже багато хто переконаний, що саме витрати на гонку озброєнь та глобальне протистояння зумовили поразку СРСР у «холодній війні».

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: