Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Велика Британія хоче «розворушити» закони про iмміграцію

27 липня, 2000 - 00:00

Минулого тижня, під час свого перебування в Парижі міністр у справах iмміграції Великої Британії Барбара Роше «озвучила» офіційну точку зору уряду: прийшов час почати розмови про шляхи легалізації еміграції до Англії i раціонального перегляду існуючих законів у цій галузі. Це, на думку уряду, пов’язане з тим, що мігранти з певною кваліфікацією і вчені високого рівня з інших країн можуть принести користь Великій Британії та істотно поліпшити соціально-економічну ситуацію в країні. Однак, згідно з існуючим законом, який було прийнято ще 1971 року, первинну імміграцію до країни заборонено. Саме тому багато представників Міністерства у справах імміграції згодні з тим, що деякі положення цього закону вимагають значного пом’якшення. Зокрема, у міністерстві вважають, що необхідно дозволити певній кількості фахівців жити і працювати в Англії. Як повідомила газета «Guardian», британське міністерство внутрішніх справ на даний момент вивчає канадський досвід залучення фахівців з інших країн для роботи в Об’єднаному Королівстві. Згідно з цією моделлю, близько 200 тис. іммігрантів цього року отримають дозвіл на переїзд до Канади. Схема дозволяє професійним і кваліфікованим фахівцям отримати дозвіл на проживання в Канаді навіть без пропозиції від потенційного роботодавця. Для визначення рівня кваліфікації використовується 70-бальна система, де враховується вік, професія, досвід роботи і знання мови. Згідно з цією системою максимальні шанси на переїзд до Канади мають вчені і висококваліфіковані фахівці віком від 21 до 48 років. Таким чином, країна розраховує отримати висококласних фахівців, не витрачаючи коштів на їхнє навчання.

Однак у Британії гостро постала проблема біженців і нелегальних емігрантів. На думку Б. Роше, закони про біженців, котрі шукають притулку, та іммігрантів, які можуть принести користь державі, повинні розглядатися і прийматися окремо. Саме тому закон про часткову легалізацію еміграції зараз знаходиться на розгляді. Крім того, місіс Роше зазначила, що «історичний досвід свідчить про те, що емігранти завжди впливали позитивним чином на суспільства, в які вливалися».

Що ж, схоже, невдовзі у молодих і перспективних вчених України може з’явитися шанс вплинути позитивним чином на суспільство. Британське.

Михайло ЗУБАР, «День» Лондон
Газета: 
Рубрика: