Страйки і сутички між прихильниками і противниками венесуельського президента призвели до зростання цін на нафту, передусім у США і Канаді. Вчора на Нью-Йоркській біржі один барель нафти коштував $29,7, аналітики передбачають, що, враховуючи незвичайно раннє похолодання в Північній Америці і загрозу війни з Іраком, ціна може перевалити за $30. Канадські нафтові компанії вже почали шукати заміну венесуельським поставкам.
Президент Венесуели Уго Чавес усе частіше звертається за допомогою до армії, яка поки що повністю його підтримує. Зокрема, він наказав армії підкорятися виключно його наказам, ігноруючи постанови судів. Нещодавно в бухті Маракаїбо по команді уряду війська взяли штурмом нафтоналивний танкер «Пілін Леон». Екіпаж танкера, який застрайкував, було арештовано і замінено іноземцями. Відразу ж після цього президент заявив, що Венесуела відновлює поставки нафти, що припинилися через бунти. Втім, учора керівники державної нафтової компанії PDVSA спростували цю заяву, стверджуючи, що видобуток і експорт нафти все ще скорочено на 80%. До початку страйків Венесуела була п’ятим експортером нафти у світі і основним постачальником паливної сировини для США.
Загальнонаціональні страйки у Венесуелі досягають свого піку. Поліція виступає «живим щитом», стримуючи як противників, так і прихильників президента від сутичок між собою і попутно знищуючи барикади на основних магістралях країни. При розгоні демонстрацій застосовуються як сльозоточивий газ, так і гумові кулі. Президент Чавес заявляє, що не має наміру йти на поступки страйкуючим і подавати у відставку. Він також підтверджує, що внаслідок страйку Венесуела виснажила свої запаси. Зараз країна в екстреному порядку закуповує бензин, якого залишилося усього на декілька днів, а також просить у сусідніх держав гуманітарну допомогу, зокрема продовольство, повідомляє РІА «Новини».