Президент Венесуели склав із себе обов’язки президента країни. Владу було передано до рук керівництва збройних сил. Учора відбулися перші переговори, на яких було обговорено питання про створення тимчасового уряду. Президент залишив свій палац і знаходився вчора в одній зі столичних казарм. Його подальша доля поки що незрозуміла, але військові заявляють, що він планує залишити країну. Імовірно, він відбуде на Кубу (Чавес добрий знайомий кубинського лідера Фіделя Кастро). Біля аеропорту в Каракасі вчора зібралися сотні венесуельців в очікуванні побачити, як залишає країну колишній президент. Журналісти, між тим, не виключають і можливості арешту екс- президента.
Причиною відставки Чавеса, який знаходиться при владі вже десять років, стали масові заворушення на вулицях столиці. У четвер біля президентського палацу зібралося до 150 тисяч осіб. Коли зав’язалася бійка між демонстрантами і охороною, війська Національної гвардії відкрили вогонь. Як наслідок, щонайменше 13 чоловік загинуло, 150 поранено. Після кількагодинних переговорів із військовими, Чавес підкорився вищому військовому керівництву країни, яке поклало на нього всю провину за загибель учасників антипрезидентської демонстрації. У заяві по національному телебаченню генерал Лукас Ринкон сказав: «Ми попрохали президента піти, і він прийняв пропозицію». За кілька годин перед тим командувач армією, авіацією та флотом Венесуели також виступили зі зверненнями до народу, заявивши про відмову від присяги. Центр Каракаса учора продовжували патрулювати солдати, по місту роз’їжджали танки. Влада у Венесуелі фактично в руках військових. Хоч вони заявили, що охоронятимуть спокій у країні лише до приходу нового цивільного президента.
Протести в країні було проведено на підтримку венесуельських нафтовиків. Чавес планував поставити біля керма державної нафтової монополії «Петролеос де Венесуела» наближених до себе осіб. Працівники компанії, однак, виступили проти цього і оголосили страйк. Профспілки країни підтримали нафтовиків, що зрештою вилилося у масову демонстрацію і відставку президента.
Історія, схоже, зіграла злий жарт із 47-річним Чавесом. Десять років тому він прийшов до влади унаслідок перевороту. Цього разу жертвою став сам Чавес.