Розслідування причин й обставин теракту в Беслані виявило, що під час штурму школи застосовували важке озброєння — танки, вогнемети та гранатомети. Про це в інтерв’ю Бі-Бі-Сі повідомив член парламентської комісії, що займається розслідуванням, депутат Держдуми Росії Аркадій Баскаєв. Однак він зазначив, що комісія поки не зробила висновків про те, на якій стадії це відбувалося, — коли у школі ще були заручники або ж коли там залишалися лише бойовики. Відповідно, невідомо, чи не призвело використання важких озброєнь до збільшення кількості загиблих. За словами Баскаєва, слідство здійснює технічну експертизу, а Головна військова прокуратура допитує всіх військових, які брали участь у штурмі, щоб скласти повну картину події.
Таким чином, за словами депутата, незабаром будуть відомі всі обставини трагедії. Він заявив, що інформація про висновки комісії «буде на 99% вільною». За його словами, до закритої інформації віднесуть лише імена членів спецпідрозділів, які штурмували школу, і «деякі застосовані технічні засоби». Однак в цьому сумнівається інший член комісії, депутат від фракції «Родина» Юрій Савельєв. На його думку, «правда про події в Беслані може бути настільки страшною, що її оголошення може спричинити нові криваві конфлікти», тому частину результатів роботи парламентської комісії, можливо, ніколи не оприлюднять. Савельєв не виключає також, що інформація про діяльність комісії може взагалі залишитися таємницею. При цьому він не побоюється виникнення на грунті секретності різних домислів щодо обставин трагедії. За його словами, «на шальку терезів буде покладено: або викликати ще більший масштаб жертв, або відкласти оприлюднення до кращих часів», тому рішення «що можна оприлюднювати, а що не можна», має прийняти президент Росії.
За словами Савельєва, за час роботи комісія зібрала нову інформацію щодо Беслана. Так, було отримано додаткові матеріали й відеокасету з цінною інформацією, що проливає світло на деякі обставини трагедії. Савельєв зазначив, що за результатами роботи комісія хоче отримати відповіді на чотири запитання: хто були терористи і скільки їх було, хто є істинними замовниками теракту, чому ця трагедія сталася і визначити відповідальні структури федерального, республіканського й місцевого рівнів. «Нинi у нас більше запитань, ніж відповідей», — зауважив депутат.
Побоювання щодо нового кровопролиття небезпідставні. Раніше висловлювали прогнози, що після 40 днів трауру за загиблими в Північній Осетії можуть початися стихійні акції відплати, оскільки осетинські звичаї передбачають, що траур закінчується лише тоді, коли людина помстилася за смерть свого близького. Цілком можливо, що оприлюднення інформації про винуватців трагедії може спричинити хвилю нових убивств — якщо не самих винуватців, то людей їхньої національності. Особливо побоюються поновлення осетино-інгушського конфлікту. У зв’язку з цим зараз посилено заходи безпеки вздовж усього кордону Північної Осетії та Інгушетії.